/ as.com, własne

Brazylia w półfinale Igrzysk

Marcelo pewnym punktem ekipy

Brazylia jest już w półfinale Igrzysk Olimpijskich po wygranej 3:2 z Hondurasem. Mecz był jednak dla Canarinhos ciężki, co doskonale pokazuje wynik. Rywale dwa razy wychodzili na prowadzenie i do końca walczyli o remis, chociaż grali nawet w dziewiątkę. Najpierw w 12. minucie zamieszanie na prawej stronie defensywy wykorzystał Mario Martínez, co pozwoliło Hondurasowi cofnąć się do obrony. Ostra i zdecydowana gra zemściła się jednak na Honduranach, którzy po pół godzinie gry stracili Crisanto za dwie żółte kartki. Dopiero po 25 minutach od bramki wyrównał Damião, wykorzystując błędy i niezdecydowanie rywala. Kiedy wszyscy czekali na frontalny atak Brazylijczyków od pierwszego gwizdka drugiej połowy, niespodziewanie to przeciwnicy wyszli na prowadzenia po płaskim i celnym strzale Espinozy. Trzy minuty później był już remis po przypadkowym karnym wykorzystanym przez Neymara. Wynik ustalił Damião po akcji z napastnikiem Santosu. W końcówce za dwie kartki wyleciał jeszcze Espinoza. Mimo ostrej gry Honduras pozostawił po sobie dobre wrażenie. To jednak Brazylijczycy powalczą w Londynie o medale, a wraz z nimi Marcelo, który już na pewno nie pojawi się na obozie Królewskich w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym półfinale [wtorek, 18:00] zagrają Japonia i Meksyk. Brazylia zmierzy się z Koreą Południową [mecz we wtorek o 20:45].

Brazylia 3:2 Honduras
0:1, (12’) Mario Martínez
1:1, (37’) Leandro Damião
1:2, (47’) Espinoza
2:2, (50’) Neymar (k.)
3:2, (59’) Leandro Damião.

Brazylia: Gabriel - Rafael, Thiago Silva, Juan, Marcelo - Sandro (Danilo, 38’), Rómulo, Óscar - Hulk (Lucas, 77’), Neymar i Damião (Pato, 89’)
Honduras: Mendoza - A. Peralta, Velásquez, Leverón, Figueroa - Crisanto [czerwona, 32'], Garrido (Alexander López, 73’), Espinoza [czerwona, 90'], O. Peralta (59’) - Mario Martínez oraz Bengtsson (Lozano, 87’).