REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2012.08.04, godz. 17:37, El Jarek / Marca

Buntownicy planują spotkanie

Hiszpańscy "buntownicy" planują spotkanie. Wciąż nie potwierdzono daty ani godziny, ale ma się ono odbyć w następnym tygodniu w Madrycie. Na pewno pojawią się na nim przedstawiciele dziewiątki, która ma umowy z Prisą: Atlético, Celta, Osasuna, Getafe, Real Sociedad, Athletic, Espanyol, Betis i Saragossa. Obok nich zasiądą prawdopodobnie działacze Sevilli i Valencii, którzy mają kontrakty z Mediapro, ale też publicznie wyrazili swój sprzeciw wobec podziału pieniędzy z praw telewizyjnych. Niewykluczone, że klubów będzie jeszcze więcej. Obecnie mówi się o Máladze, która na razie jednak jest bardziej skupiona na własnych problemach.

To pierwsze spotkanie zostanie poświęcone w większości na rozmowę o terminarzu na trzy pierwsze kolejki nowego sezonu i godzinach rozgrywania meczów. Marca twierdzi, że kluby złożą w LFP wniosek o zmianę kalendarza. Na razie strajk jest mało prawdopodobny, ponieważ działacze wiedzą, że w sezonie jest mało miejsc na przenoszenie spotkań i pierwszymi poszkodowanymi byłyby same kluby. Poza tym sternicy postarają się przeanalizować temat konfliktu dwóch operatorów, żeby uniknąć znanych już z historii obrazków, w których gospodarze stadionu zabraniają wstępu kamerom firmy, z którą nie mają umowy. Działacze będą też chcieli wywrzeć nacisk na Ligę, żeby zorganizowała wspólne spotkanie wszystkich klubów w swojej siedzibie.

Warto dodać, że LFP broni swojego terminarza, a także wyznaczenia meczu Atlético na poniedziałek 27 sierpnia, kiedy już w piątek 31 sierpnia Rojiblancos zagrają z Chelsea. Liga twierdzi, że nie złamała żadnego prawa ani regulaminu. Więcej, Atleti podpisując 2 lipca umowę Prisą zapisało warunek, że "drużyna musi dostać przynajmniej trzy noce przerwy między swoimi kolejnymi meczami". A między spotkaniem ligowym a pucharowym przeminą noce z wtorku na środę, środy na czwartek i czwartku na piątek, co spełnia warunki kontraktu. Tak więc pretensje Cerezo i jego klubu nie mają żadnych formalnych podstaw.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Przygotowania do sezonu 2012/13

Komentarze

2012.08.05, godz. 12:11, LosBlancos_96
Mam nadzieję, że nie będą się bawić w zmiany terminiarzu.
2012.08.04, godz. 23:04, PIEKAS
Z jednej strony nie ma się co dziwić bo Real i Barce od reszty ligi dzieli przepaść i dla zachowania atrakcyjności ligi powinno być to inaczej podzielone ale z drugiej strony to właśnie reszta ligi na mecze z Realem i Barcelona winduje ceny biletów.
2012.08.04, godz. 18:59, dako
czy dostaną więcej kasy czy nie to i tak przepaść między czołową dwójką a resztą pozostanie ogromna!
2012.08.04, godz. 18:51, mmwodzionka
sprzyku93
Ale czym sobie te zespoły zasłużyły na wiecej pieniędzy? To chyba oczywiste, że lepszy bardziej medialny klub dostaje więcej pieniędzy. Poza tym gdyby podział środków był proporcjalny do oglądalności meczy z poszczególnymi drużynami to zarabiali by na tych prawach jeszcze mniej. Dla mnie to absurdalna próba wymuszenia pięniedzy, kompletnie bezpodstawna.
2012.08.04, godz. 18:21, sprzyku93
Różnica w podziale jest za duża. Mają rację. Potem widać przepaść 30 pkt między 2 a 3 zespołem...

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama