/ własne

Podział punktów w Alkali

RSD Alcalá - Real Madryt Castilla 1:1

O godzinie 18:00 na stadion w Alkali wybiegły jedenastki miejscowego klubu i Realu Madryt Castilli. Kibice tłumnie przybyli wspierać swoich ulubieńców i na trybunach nie było wolnych miejsc. Gospodarze walczyli i niezależnie od wyniku dalej będą walczyć o utrzymanie, natomiast Los Blancos już swój cel – mistrzostwo – zrealizowali. Wobec kilku nieobecności w kadrze, Alberto Toril postawił na następujący skład: Jesús, Nacho, Pablo Gil, Casado, Pedro Mendes, Marchán, Álex, Juanfran, Mandi, Joselu, Morata.

Obie drużyny od początku ruszyły do ataku, ale nie przekładało się to na dobre okazje. Najlepsze zmarnowali Marchán i Alexander. Po 20 minutach gry Castilla zaczęła zyskiwać przewagę, jednak brakowało szczęścia i skuteczności. W ciągu kwadransa golkipera gospodarzy mogli pokonać Juanfran, Morata i Álex. Dosyć niespodziewanie jednak bramkę zdobyła Alcalá. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka spadła pod nogi Miguela Ramosa. Zawodnik gospodarzy uderzył, a futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od obrońcy, co zupełnie zmyliło Jesúsa. Do przerwy 1:0.

Alberto Toril szybko przeprowadził pierwszą zmianę i na drugą połowę wyszedł Omar, zastępując Mandiego. Na murawie niewiele się działo, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Po niecałej godzinie kolejną szansę zmarnował Joselu. Kilka minut później trener Castilli dokonał podwójnej zmiany, za Merchána i Pablo Gila weszli odpowiednio Lucas i Denis. Od tego momentu Alcalá zaczęła wyraźnie przeważać i była bliska podwyższenia wyniku. Końcówka spotkania należała jednak do Castilli, co zaowocowało wyrównaniem. Autorem bramki w 82. minucie był Morata. W doliczonym czasie gospodarze za wszelką cenę starali się zdobyć drugą bramkę, ale zabrakło im umiejętności i, może trochę, szczęścia.

Przedostatni mecz w sezonie zasadniczym niespecjalnie wyszedł Castilli i piłkarze szybko o nim zapomną. Widoczny był brak kilku podstawowych graczy, szczególnie Mosquery. Jednak rezultat nie jest już taki ważny. Do końca sezonu zasadniczego pozostało tylko jedno spotkanie, a później przyjdzie czas na najważniejszy punkt rozgrywek – play-offy.

RSD Alcalá – Real Madryt Castilla 1:1
1:0 Miguel Ramos 41’
1:1 Morata 82’