/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu ze Sportingiem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w trzydziestej czwartej kolejce Primera División Sporting Gijón 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich, wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: ElFilipo, NatanD. i Piwwwko. Autorem komentarzy jest ElFilipo.

Skala 1-6.

Iker Casillas
W 14. minucie uchronił zespół po katastrofalnym błędzie Arbeloi i na tym w zasadzie skończyły się jego interwencje. Przy rzucie karnym nie miał wiele do powiedzenia, choć wynikało to głównie z coraz lepiej widocznej nieustannie postępującej obniżce formy, niż wybitnemu wykonaniu samej jedenastki.
Álvaro Arbeloa
Zaczął spotkanie od ogromnego błędu zakończonego bardzo groźną sytuacją Sportingu, po czym niestety utrzymał nienajlepszą formę aż do końcowego gwizdka, myląc się jeszcze kilka razy, nie dając niestety za wiele dobrego w zamian. Oby z Bayernem wspiął się na wyżyny, bo grając tak jak w sobotę może być nieciekawie.
Pepe
Tradycyjnie niemal nie do przejścia, zdecydowany i skuteczny w swoich poczynaniach, a jedyne zastrzeżenie mieć można jedynie do notorycznego już przesadnego aktorzenia po starciach z przeciwnikami. Rozumiem, że chce ocieplić swój nadszarpnięty wizerunek zgrywaniem tego pokrzywdzonego, ale przynosi to niestety skutek odwrotny od zamierzonego.
Sergio Ramos
Tym razem w ataku robił o wiele więcej dobrego niż w obronie, co jakiś czas posyłając świetne prostopadłe piłki, z których jedna zakończyła się wyrównującym golem Higuaína. W kronice defensywnej natomiast zapisał się głównie sprokurowaniem, komplikującego i tak nienajlepszą już sytuację Królewskich, rzutu karnego.
Marcelo
O dziwo zdecydowanie lepiej radził sobie w defensywie, właśnie tam zaliczając najbardziej udane interwencje. Zamiast zwyczajowego luzu na jego twarzy malowało się pełne powagi skupienie, tak jakby myślami był już po połowie na Allianz Arena i Campo Nuevo.
Nuri Şahin
Bez rewelacji, widać, że daleko mu jeszcze do optymalnej formy, w wyniku czego nie potrafił zapełnić pustki spowodowanej brakiem Alonso. Na plus kilka odbiorów, najlepszy moment występu miał jednak w 44. minucie, gdy po świetnie bitym rzucie wolnym piłka wylądowała na poprzeczce. Zmiana już w przerwie nie dziwi.
Sami Khedira
Brak Xabiego u boku wyraźnie dał mu się we znaki, nie udźwignął bowiem presji – wprawdzie starał się inicjować akcje zespołu, nie na tyle jednak skutecznie, by Królewscy byli w stanie szybko i łatwo zdominować spotkanie, w wyniku czego aż do samego końca nie byli pewni końcowego sukcesu.
Mesut Özil
W pierwszej połowie bardzo słabo, dużo strat i mało pożytku. W drugiej na szczęście przeszedł metamorfozę i zaczął dawać drużynie wiele dobrego, w tym asystę przy rozstrzygającej kwestię wiktorii bramce Benzemy.
José Callejón
Słaby mecz Joségo, przez większość czasu kompletnie niewidoczny, a gdy już objawiał swoją obecność, najczęściej niestety wiązało się to ze stratą lub inną formą złego zagrania. W pełni zasłużenie zakończył występ już po pierwszej połowie.
Cristiano Ronaldo
Obiecał, że nie dostanie żółtej kartki i słowa dotrzymał. Wprawdzie tym razem nie wygrał meczu w pojedynkę, ale jego bramka była kluczowa dla losów spotkania. Sam występ był daleki od perfekcji, w oczy rzucały się spięcie i zdenerwowanie, nie tylko zresztą u Ronaldo, ale i całej drużyny, na szczęście jednak Portugalczyk w najważniejszym momencie nie zawiódł.
Gonzalo Higuaín
Typowo – najpierw go nie było, potem zdobył ważną bramkę, następnie znowu zniknął, by w drugiej połowie ponownie dojść do sytuacji, tym razem niestety zmarnowanej. Brawa za ważną bramkę i wyczekiwanie na możliwość zadania śmiertelnego ciosu, ale głównie tylko za to.
Ángel Di María
Wszedł, by odmienić losy meczu i już w pierwszej sytuacji mógł zaliczyć asystę, Benzema trafił jednak w bramkarza. Później Ángel radził sobie ze zmiennym szczęściem, zdecydowanie za często zamiast grać decydując się na udawanie nieżywego, w kluczowym momencie potrafił jednak przestać robić z siebie podrzędnego aktora, wstać do bezpańskiej piłki i posłać ją w pole karne, gdzie dzieła dopełnił niezawodny Ronaldo.