/ własne

Bayern poległ w hicie Bundesligi

Bawarczycy ulegają Dortmundowi, gol Lewandowskiego

Rywal Realu Madryt w półfinale Ligi Mistrzów, Bayern Monachium, uległ na Signal Iduna Park Borussi Dortmund 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Robert Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Zagłębia Ruhry uciekli Bayernowi na 6 punktów i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek znacząco przybliżyli się do obrony mistrzowskiego tytułu.

Gospodarze od początku spotkania przejęli inicjatywę i dyktowali warunki gry. Dogodną sytuację zmarnował Jakub Błaszczykowski. Szczęścia próbowali również Kevin Großkreutz, Shinji Kagawa i Robert Lewandowski, jednak Manuel Neuer do przerwy zachował czyste konto. Warto dodać, że krótko przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę strzał głową Roberta Lewandowskiego trafił w słupek.

Bayern przebudził się w drugiej połowie, głównie za sprawą większej aktywności Francka Ribéry'ego. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe dla Bawarczyków. W 77. minucie spotkania po strzale Kevina Großkreutza zza pola karnego tor lotu piłki piętą zmienił Robert Lewandowski, zaskakując Manuela Neuera i dając gospodarzom upragnionego gola. Fatalny błąd popełnił Arjen Robben, który nie wyszedł z pola karnego, co spowodowało, że Polak w momencie oddawania strzału nie znajdował się na pozycji spalonej. W końcówce przycisnął Bayern. Wynik mógł ulec zmianie, jednak Arjen Robben nie miał ewidentnie swojego dnia. Najpierw Holender w 86. minucie nie strzelił rzutu karnego, a w doliczonym czasie gry nie potrafił umieścić futbolówki w pustej bramce z około metra. Na koniec poprzeczka Lewandowskiego i po chwili arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Borussia Dortmund 1:0 Bayern Monachium