/ as.com

Lass schodzi na drugi plan

Francuz zmieniony już przed przerwą

Rola Lassany Diarry w Realu Madryt z kluczowej, gdy zawodnik przychodził do klubu w 2009 roku, staje się z upływem kolejnych sezonów drugoplanowa. Fakt ten najlepiej obrazuje to, że Francuz już pięć razy został zmieniony przez Mourinho w przerwie lub nawet jeszcze w trakcie pierwszej połowy. Z pewnością godzi to w ambicję zawodnika, który musi jednak zaakceptować swoją obecną pozycję w zespole.

Za kadencji Mou Lass będąc graczem wyjściowej jedenastki pięciokrotnie nie wyszedł na drugie 45 minut. Powody były różne: szkoleniowiec zmieniał taktykę na bardziej ofensywną, zawodnik był zagrożony wyrzuceniem z boiska lub po prostu spisywał się poniżej oczekiwań.

Sezon 2010/11

3 stycznia 2011: Getafe 2 : 3 Real Madryt
Lass w 27. minucie ogląda żółtą kartkę. Do przerwy Real prowadzi z gospodarzami 1:2. Francuza zmienia Khedira.

8 stycznia 2011: Real Madryt 4:2 Villarreal
Mourinho ponownie desygnuje na drugą połowę Samiego Khedirę kosztem Diarry. Po 45 minutach Królewscy remisowali 2:2.

Sezon 2011/2012

24 września 2011: Real Madryt 6:2 Rayo
Tym razem Portugalski szkoleniowiec po stracie bramki na 0:1 decyduje się na bardziej ofensywny wariant. Lass zszedł z murawy w 29. minucie, a na boisku zameldował się Mesut Özil.

14 lutego 2012: Mallorca 1:2 Real Madryt
Po raz kolejny Blancos muszą gonić wynik. W drugiej części spotkania zamiast Lassa na placu gry pojawia się Higuaín, który w głównej mierze przyczynił się potem do zwycięstwa.

21 marca 2012: Villarreal 1:1 Real Madryt
Ostatni przypadek miał miejsce wczoraj. Francuz został zastąpiony przez Callejóna w 29. minucie meczu. Mou zdecydował się pozostawić w środku pola jedynie Xabiego i Khedirę.

Lassowi zdarzyło się być zmienionym w przerwie również za czasów Pellegriniego, gdy Królewscy mierzyli się w sezonie 2009/2010 ze Sportingiem Gijón. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść Merengues