/ własne

Jak grała królewska młodzież?

Weekend w <i>La Fabrica</i>

Kolejny tydzień ligowych zmagań za nami. Najważniejsze zwycięstwo odnieśli podopieczni Mourinho, którzy pokonując na wyjeździe Betis wykonali ważny krok w kierunku mistrzostwa. Koszykarze, niestety, polegli w Walencji, jednak walka o pierwsze miejsce sezonu zasadniczego ciągle jest nierozstrzygnięta. Wśród zespołów ze szkółki swojego dnia zdecydowanie nie miały obie drużyny Alevínu, które znacznie oddaliły się od tryumfu w swoich grupach. Poza tym Infantil A zremisował swój mecz, a reszta kategorii wiekowych odniosła zwycięstwa. Oto krótki przegląd wszystkich piłkarskich drużyn Realu Madryt:

Real Madryt Castilla – Rayo Vallecano B 2:0
Opis spotkania można znaleźć tutaj.

Parla – Real Madryt C 0:1
28. kolejka była bardzo ważna dla rozstrzygnięć w siódmej grupie Tercera División. Lider, Real Madryt C, mierzył się z piątą Parlą, natomiast wicelider – Fuenlabrada podejmowała trzeci Carabanchel. Niezwykle cenne, minimalne zwycięstwa odniosły dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły, Real wygrał 1:0, a Fuenlabrada 2:1. Podopieczni José Manuela Díaza nie mieli łatwego zadania, boisko było w fatalnym stanie, a przeciwnicy bardzo zmotywowani. To właśnie do gospodarzy należała pierwsza część spotkania, której bohaterem został Pacheco. Dzięki niemu Real Madryt C schodził na przerwę z czystym kontem. W drugiej połowie role się odwróciły i to goście przejęli kontrolę nad grą. Zaowocowało to bramką w 54. minucie, kiedy Bruno przyjął piłkę w polu karnym, minął obrońcę i strzelił pod interweniującym José Antonio Amaro. Real miał kilka okazji na podwyższenie rezultatu, ale skutecznie interweniowali obrońcy. W końcówce spotkania rzut wolny wykonywali gospodarze, jednak znów świetnie zachował się Pacheco. Radość zawodników po ostatnim gwizdku trafnie pokazuje, jak trudny i wymagający był ten mecz i jak ważne są zdobyte trzy punkty.

Diocesano – Juvenil A 4:5
Ciężki, zakończony sukcesem bój stoczył Juvenil A z piątym obecnie zespołem rozgrywek - Diocesano. Wywiezione z Cáceres trzy punkty pozwalają zachować niewielkie szansę na mistrzostwo. Do końca pozostały już tylko cztery kolejki, a strata do prowadzącej dwójki wynosi sześć oczek. Bramki dla Juvenilu A strzelali Marcelo, Fran Pastor, Cristian, Raúl oraz Mariano. Zespół Luisa Miguela Ramisa jest najskuteczniejszą drużyną w swoich rozgrywkach, mając 83 gole na koncie. To o aż 18 więcej niż ma lider - Atlético Madryt.

Juvenil B - Leganés 7:0
Niezwykle bramkostrzelny jest również Juvenil B, który po wygranej 7:0 z Leganés ma na koncie 87 goli. To niemal dwukrotnie więcej niż wicelider. Zawodnicy Tristána Celadora pewnie zmierzają po kolejny tytuł mistrzowski, utrzymując ośmiopunktową przewagę nad Getafe B. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie w 23. minucie dzięki trafieniu Marcosa. Zaledwie 120 sekund później młody napastnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Tuż przed końcem pierwszej połowy strzałem z dystansu popisał się Álvaro, nie dając przy tym żadnych szans bramkarzowi gości. Na początku drugiej połowy hat-tricka skompletował Marcos. Piątą bramkę w niecodzienny sposób zdobył Nacho Sierra, oddając strzał z własnej połowy. Wynik spotkania ustalili Pruden oraz Marcos, który z czterema trafieniami został bohaterem spotkania.

Zona Norte – Juvenil C 0:2
Tempa nie zwalnia także Juvenil C, pokonując na wyjeździe zespół Zona Norte. Wygraną zapewnili Fran i Álvaro. Podopieczni José Fernándeza pewnym krokiem zmierzają po kolejny tryumf w rozgrywkach. Przewaga nad wiceliderem wynosi już dziesięć punktów.

Moratalaz – Cadete A 1:3
Cadete A po raz kolejny wygrywa na wyjeździe. Na listę strzelców wpisali się Jack (2) oraz Juanjo. Liga w tym przypadku rozstrzygała się w dwóch meczach derbowych z Atlético Madryt i niestety to Rojiblancos dwukrotnie tryumfowali. Do końca rozgrywek jeszcze osiem kolejek, jednak trudno uwierzyć, żeby drużyna Cadete A odrobiła sześć punktów straty. Szczególnie, że Atlético jest bardzo rozpędzone, czego dowodem jest wygrana 14:0 w tej kolejce.

Cadete B – Pozuelo 4:2
Cadete B nie straciło do tej pory punktów na własnym stadionie i nie straci przynajmniej do następnego spotkania. Tym razem w roli gości wystąpiła drużyna Pozuelo. Piątą wygraną z rzędu zapewnili Rivero (2), Alberto oraz Mario. Kolejne trzy punkty pomagają utrzymać pozycję lidera z przewagą czterech punktów nad Getafe C, które ma jednak rozegrany mecz mniej.

Infantil A – Adavre 1:1
Niespodziewana strata punktów przez Infantil A z piątą drużyną rozgrywek – Adavre. Remis zwiększył stratę do Atlético Madryt, która wynosi obecnie trzy punkty. Wydaje się, że to niewiele, jednak trudno liczyć na jakiekolwiek potknięcie rywala zza miedzy. Chociaż należy wierzyć do końca w sukces, szczególnie że ciągle przed nami bezpośrednie starcie obu drużyn.

Boadilla – Infantil B 1:2
Niemal na pewno Infantil B nie wygra swojej ligi. Zajmuje obecnie trzecią pozycję i do lidera, który ma rozegrany mecz mniej, traci dziewięć punktów. Mimo to należy do końca walczyć i dlatego cieszy wyjazdowe zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w walce o czołowe lokaty. Do siatki gospodarzy trafiali Ismael i Nicu.

Atlético Madryt - Alevín A 3:0
Derby, mecz na szczycie, praktycznie decydujący w walce o mistrzostwo. Niestety Alevín A był tylko tłem dla swoich rywali i przegrał aż 0:3. Szanse na tryumf w rozgrywkach są minimalne, bo należałoby liczyć na potknięcie Atlético, które do tej pory wygrało wszystkie mecze.

Alevín B – Torrejón 1:2
Nie był to dobry weekend dla Alevínów, ponieważ obie drużyny doznały porażki. Podopieczni Ińakiego Beniego również muszą się powoli pogodzić z faktem, że nie tryumfują w rozgrywkach. Przez przegraną z Torrejónem tracą do lidera siedem oczek. Honorową bramkę zdobył Flavius.

Benjamín A – San Roque 11:2
Niekwestionowany lider swojej ligi Benjamín A zanotował kolejne imponujące zwycięstwo. Co ciekawe, mimo że spotkanie zaczęło się zgodnie z planem i dosyć szybko gospodarze prowadzili 2:0, goście potrafili doprowadzić do remisu. Dopiero wówczas młodzi piłkarze Realu wzięli się do roboty nie dając San Roque żadnych szans. Bramki podzielili między siebie Richi (3), Cuenca (2), Alberto (2), Silviu, Esteban, Diego i Mario.

Benjamín B – Valleaguado 3:1
Najmłodsi piłkarze Realu Madryt wygrali swój mecz 3:1 i mogą dzięki temu pozostać na trzeciej pozycji w tabeli, ustępując tylko drużynie Canillas, a także swoim starszym kolegom. Dwie bramki zdobył Pablo Barrios, a jedną dołożył Carlos López.