/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Rayo

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w dwudziestej piątej kolejce Primera División Rayo Vallecano 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich, wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: banan., ElFilipo, Hyoga, Leszczu., NatanD. i Serpico.

Skala 1-6.

Iker Casillas

ElFilipo:
W meczu z Rayo wykorzystał dwie rzeczy, które czynią z niego najlepszego bramkarza świata: niebywałe umiejętności przy paradzie w drugiej połowie i ogromne szczęście przy trzech stuprocentowych sytuacjach gospodarzy.

Hyoga:
Parada po bombie genialna. Wydaje mi się, że coraz lepsza gra nogami.

Leszczu:
Nie miał wiele pracy. Świetna robinsonada w drugiej połowie po strzale Casado. Brawo, dawno nie widzieliśmy tak fruwającego w powietrzu Ikera.

ElFilipo:
W końcówce pierwszej połowy jego błąd omal nie zakończył się golem, na szczęście piłka trafiła zaledwie w słupek. W drugiej części spotkania również zdarzało mu się mylić, przez co ogólnie zaliczył nienajlepszy występ.

Hyoga:
Nie dojeżdżał od początku. Szybkościowo tragedia.

Leszczu:
Przeszedł obok meczu. Nie potrafił naprawić błędów w ustawieniu, a braki szybkościowe były nader widoczne.

ElFilipo:
To niesamowite, że Pepe w jednej akcji potrafi bezpardonowo wbić korki w nogę rywala nie martwiąc się o konsekwencje, by po chwili z matczyną troską wygładzać odstającą naszywkę na rękawie arbitra. Defensywnie bez zarzutów, ponownie jednak dały znać o sobie demony, których Portugalczyk się już chyba niestety nie pozbędzie.

Hyoga:
Po prostu mistrz. Wielki mecz na urodziny. Czasami sam trzymał obronę.

Leszczu:
Obok Cristiano bohater meczu. Oczywiście naraził się fanom zwierzęcych teorii ostrym wejściem w pierwszej połowie, ale przez cały mecz grał znakomicie, asekurując Arbeloę i wygrywając wiele pojedynków.

ElFilipo:
Tragedia. Zaczął mecz od błędu i będącej jego konsekwencją żółtej kartki, by później grać już tylko gorzej. Jedynie fatalna postawa arbitra umożliwiła mu dokończenie meczu, bo jeszcze w pierwszej połowie powinien był z czerwoną kartką opuścić boisko, prokurując przy okazji rzut karny dla Rayo. Całość dopełnia błąd, po którym Michu nawet nie powinien, a musiał zdobyć gola wyrównującego. Na szczęście spudłował, ale Ramosa nie usprawiedliwia to choćby i w najmniejszym stopniu.

Hyoga:
Z jednej strony fajnie się ustawiał i dobrze grał w powietrzu, z drugiej dwa proste błędy i sytuacja z łokciem.

Leszczu:
Napisałbym, że zagrał znakomicie, gdyby nie dwa błędy. Skandaliczne zachowanie w polu karnym w pierwszej połowie i głupia strata w drugiej. Poza tym świetny w powietrzu. Na plus wybicie piłki spod nóg Michu, który niemal na pewno pokonałby Ikera.

ElFilipo:
Miał tak naprawdę jedną fantastyczną akcję ofensywną, po której omal nie ośmieszył całego bloku obronnego Rayo, później jednak coraz bardziej znikał, zaliczając ostatecznie średni występ, bez większych błędów, ale i bez radosnej nieprzewidywalności, za którą tak go lubimy.

Hyoga:
Bez błysku z przodu, ale też bez dramatu z tyłu.

Leszczu:
Podobnie jak Arbeloa nie wyróżnił się niczym szczególnym w ofensywie, ale w przeciwieństwie do swojego vis-a-vis nie grał tragicznie w defensywie. Mecz bez historii.

ElFilipo:
Poprawnie i nic ponadto, w defensywie bez większych błędów, natomiast jego podłączenia się do ofensywy nie były ani częste, ani specjalnie udane.

Hyoga:
Wydawało mi się, że poniżej pewnego poziomu nie zszedł, ale środek pola to nie była w niedzielę najlepsza strona Realu.

Leszczu:
Niemiec zagrał tak jak nas do tego przyzwyczaił - bez fajerwerków. Zagrał słabiej niż w Moskwie, jednak po raz kolejny nieźle się ustawiał i dobrze wykonywał zadania taktyczne.

ElFilipo:
Nie miał swojego dnia i w znacznym stopniu odbiło się to na całej kreacji Królewskich, która momentami nie istniała. Gdy Xabiemu nie szło Blancos cierpieli i choć zagrał kilka dobrych piłek, było to za mało, by uznać występ za udany.

Hyoga:
Jak w przypadku Samiego, dodając kilka niecelnych podań.

Leszczu:
Wydawało się, że powoli wraca do niezłej formy, jednak znowu czegoś zabrakło. Real nie potrafił zdominować środka i kontrolować spotkania. Na spory minus kilka niepotrzebnych strat w końcówce, przez które Real był narażony na groźne kontry.

Hyoga:
Psuł wszystko, co miał. Nie ma usprawiedliwienia.

Leszczu:
Jako opis gry Brazylijczyka warto zostawić pustą kolumnę. Kolejny bardzo słaby mecz. Najsłabszy na boisku.

ElFilipo:
Niemal równie słabo co Kaká, w odpowiednim momencie potrafił jednak posłać z rzutu rożnego piłkę na aferę i liczyć na szczęście. Tym razem się udało, ale w kolejnych meczach przyda się jednak jego dobra forma.

Hyoga:
To nie był jego mecz, starał się, ale brakowało błysku i podejmował złe decyzje.

Leszczu:
Mecz bez historii. Walczył, starał się, ale brakowało błysku. Rzadko ryzykował. Jeden z najsłabszych meczów Mesuta w tym miesiącu. Gol po jego rzucie rożnym.

ElFilipo:
Bezczelny i niemający szacunku dla rywala, bo takim trzeba być, by przy bezbramkowym remisie i ogromnych mękach decydować się na strzał piętą z trzynastu metrów. Przewielki, bo takim trzeba być, by w podobnej sytuacji trafić z podobną siłą i precyzją, zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Takimi bramkami zdobywa się mistrzowskie tytuły. Minus jedynie za pudło z samej końcówki i żałosną próbę wymuszenia rzutu karnego.

Hyoga:
Ocena celująca za genialną bramkę, dobre wolne i ciastko do Callejóna.

Leszczu:
Udowodnił, że nie musi strzelać hat-tricków żeby zostać bohaterem. Bez niego Real byłby dziś jeszcze bardziej bezradny. Na plus strzały z rzutów wolnych, które wreszcie sprawiały kłopot bramkarzowi rywali. Do tego świetne podanie do Callejóna w końcówce.