/ RealMadryt.pl, ACB.com

Madryt liderem na półmetku

Koszykarze ograli zespół Caja Laboral (84:73)

Koszykarze mają już za sobą połowę rundy zasadniczej Ligi Endesa. Po siedemnastu spotkaniach, z dorobkiem czternastu zwycięstw, na szczycie plasują się dwie drużyny: Real Madryt i FC Barcelona Regal. W takiej, a nie innej kolejności. Pokonanie na własnym parkiecie Caja Laboral (84:73) pozwoliło madryckim graczom na zachowanie pozycji lidera.

Minuty otwierające spotkanie zapowiadały mądrą rozgrywkę w wykonaniu gospodarzy. Real Madryt, w pełni świadomy swej przewagi nad rywalem w strefie podkoszowej, konsekwentnie meldował się pod obręczą Basków. Byłoby wybornie, gdyby dołożył do tego solidną obronę. Jako że takowej brakowało, koszykarze Caja Laboral nie mieli problemów z odrobieniem początkowych strat (24:24).

Kilka zmian w drugiej kwarcie zaburzyło dość dobrą skuteczność madryckiego zespołu, co doprowadziło do utraty przez nich prowadzenia (30:35). Niesamowitą celnością popisał się Carlos Suárez, już po kilkunastu minutach gry mający na koncie cztery trójki. Real Madryt stracił rytm z pierwszych minut, a plany Pabla Lasa pokrzyżował uraz Nikoli Miroticia.

Rotacja zespołu bez podstawowego podkoszowego była utrudniona. Ante Tomić, dobrze podwajany przez przeciwników, nie trafiał tego wieczoru zbyt często, a do wolnego Felipe Reyesa zwyczajnie bał się odgrywać. Kiedy jednak piłka znajdywała się rękach kapitana drużyny, ten potrafił to wykorzystać.

Mimo wszystko Real Madryt wciąż przegrywał. Sytuację odmienił Sergio Llull, kilkoma odważnymi i bezkompromisowymi wejściami pod kosz. Serce i waleczna dusza okazały się skuteczniejsze od rozsądku. Gra Sergiego w niesamowity sposób nastroiła cały zespół, grający od tego momentu szybko, zdecydowanie i bardzo efektownie. To była znakomita końcówka. Gospodarze nie mieli problemów ze zbudowaniem i utrzymaniem przewagi. Do samego końca (84:73).

84 – Real Madryt (24+18+26+16): Rodríguez (5), Pocius (12), Singler (4), Mirotić (-), Tomić (8) – Reyes (18), Suárez (17), Carroll (-), Begić (9), Llull (11).

73 – Caja Laboral (21+20+19+13): Prigioni (8), Sam Emeterio (10), Nemanja Bjelica (7), Teletović (14), Milko Bjelica (9) – Oleson (18), Golubović (3), Walsh (-), Heurtel (4).