Remontada na Balearach

Real wygrywa z Mallorcą

Real Madryt wygrał z Mallorcą 2:1 i powiększył przewagę nad drugą w tabeli Barceloną. Przez większość meczu Królewscy grali słabo i do 70. minuty nie stworzyli praktycznie żadnej klarownej okazji. Podopieczni Joaquína Caparrósa jedynego gola zdobyli po stałym fragmencie gry, a Real bardzo długo nie potrafił odpowiedzieć dobrze dysponowanym gospodarzom. Bramkę wyrównującą strzelił Gonzalo Higuaín, zaś autorem decydującego trafienia był José Callejón.

Znacznie lepiej ten mecz rozpoczęła Mallorca, stwarzając dwie niezłe okazje. Na boisku było chaotycznie, co nieszczególnie pasowało Królewskim. Dopiero w 37. minucie Real oddał pierwszy celny strzał na bramkę bezrobotnego wcześniej Aouate. 60 sekund później piłkę z bramki musiał wyjmować Iker Casillas, który został pokonany przez Hemeda. Minutę przed końcem pierwszej połowy z rzutu wolnego dośrodkował Xabi Alonso, a w słupek strzelił Sergio Ramos. Piłkarze Mallorki schodzili do szatni z zasłużonym prowadzeniem.

José Mourinho wiedział, że nie może czekać ze zmianami, więc na drugą połowę zamiast Lassa wyszedł Higuaín. Obraz gry jednak wcale się nie zmienił, a gdyby sędzia liniowy nie popełnił błędu, Mallorca mogłaby podwyższyć prowadzenie. Trzeba było postawić wszystko na jedną kartę. Słabych Arbeloę i Marcelo zastąpili Kaká i Coentrão. Na rezultaty tak ofensywnego usposobienia Królewskich nie musieliśmy czekać długo. Mimo że na boisku wciąż panował chaos, Real coraz bardziej naciskał…

Wreszcie akcję Benzemy i Özila, nie bez pomocy obrońcy, wykorzystał Higuaín. Nadzieje odżyły. Chyba tak samo pomyślał Cristiano, którego strzał chwilę później wylądował na poprzeczce. Piłkę do bramki skierował Sergio Ramos, jednak w momencie podania Xabiego Alonso stoper Realu znajdował się na pozycji spalonej. W 84. minucie Real wreszcie wyszedł na prowadzenie. O piłkę z głębi pola jak lwy walczyli Benzema i Higuaín, a do odbitej futbolówki dobiegł Callejón, który skierował ją w róg bramki gospodarzy.

Mallorca – Real Madryt 1:2