/ Piwwwko / RealMadryt.pl

Na początek manita

5:1 z Granadą

Real pokonał Granadę aż 5:1 i umocnił się na pozycji lidera, powiększając dystans nad Barceloną do 6 punktów. Od początku meczu można było zauważyć, że piłkarze wzięli sobie do serca uwagi Mourinho po pierwszej połowie z Malagą. Real grał agresywnie i wysoko, co ograniczało Granadę jedynie do wybijania piłek. Bardzo aktywny od pierwszego gwizdka sędziego był Benzema i to właśnie on w 20. minucie otworzył wynik spotkania po koronkowej akcji z Cristiano i Özilem. Po bramce Królewscy stanęli, jakby zapominając o tym, co sobie wcześniej założyli, a konsekwencją tego było trafienie Rico, który wykorzystał świetne, miękkie dośrodkowanie Uche z prawego skrzydła. Co więcej, Granada miała chwilę później dogodną okazję na drugiego gola, ale tym razem na posterunku stanął Iker. Po kilku minutach wszystko wróciło jednak do normalności, a Real wyszedł na prowadzenie. Idealną piłkę z rzutu rożnego na głowę Ramosa wrzucił Özil, a Hiszpan ustalił wynik pierwszej połowy.

Wydaje się, że w szatni Mourinho poprosił zawodników o szybkie skończenie meczu, ponieważ w ciągu pierwszych pięciu minut drugiej połowy Real wbił Granadzie dwie bramki. Najpierw w 47. minucie w polu karnym dobrze zachował się Higuaín, a 180 sekund później doskonałe długie podanie od Özila wykorzystał Benzema. Podczas przyjmowania futbolówki Francuz nabawił się jednak jakiegoś urazu i po chwili opuścił boisko, zmieniając się z Callejónem. Ale bez paniki, kontuzja nie powinna być poważna. Po raz kolejny okazało się jednak, że bez Benzemy akcje Królewskich są dużo toporniejsze i mniej kreatywne. Mimo wszystko jednego gola udało się jeszcze bez Francuza strzelić. Cristiano otrzymał podanie w pole karne i bez zastanowienia uderzył na bramkę Granady, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Real Madryt - Granada 4:1