/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla Málagę 3:2. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Iker dawno już chyba nie miał tak nieudanego początku roku – wprawdzie wybronił dwa strzały, w kluczowych momentach spisał się jednak znacznie poniżej oczekiwać, zwłaszcza przy drugiej bramce, która w dużym stopniu obciąża właśnie jego konto. Całe szczęście, że Málaga nie poszła za ciosem i po drugim golu cofnęła się do defensywy, nie dając Ikerowi więcej okazji do pomyłek.
Álvaro Arbeloa
Mourinho stwierdził, że po pierwszej połowie zmieniłby wszystkich, a gracze zmienieni nie zagrali dużo gorzej od reszty, prawda jest jednak taka, że Álvaro był najsłabszym ogniwem defensywy, nie tylko popełniając błędy z tyłu, ale również nie oferując niczego w zamian podczas prób odrabiania strat. Najdobitniej było to widać, gdy miejsce Hiszpana na prawej obronie zajął świetnie grający Lass.
Pepe
Zaspał przy drugim golu, dołożył również swoją cegiełkę do ogólnego chaosu, którego konsekwencją była pierwsza bramka dla gości, z czasem jednak grał coraz lepiej i można stwierdzić, że zaprezentował się, poza oczywiście Lassem, który był klasą samą w sobie, najlepiej spośród defensorów.
Raúl Albiol
Biorąc pod uwagę oczekiwania wynikające z ostatnich występów, Raúl zagrał nawet dobrze, zaliczając kilka udanych odbiorów. Niestety, gdy przyszło co do czego razem z kolegami nie potrafił upilnować piłkarzy Málagi, czego skutkiem była konieczność gonienia wyniku.
Marcelo
Do straty drugiego gola nędza – zagubiony, niemrawy, nie do końca wiedział, co się dzieje. Po drugiej bramce nastąpiła jednak zadziwiająca metamorfoza i zaczął grać jak natchniony, zwłaszcza w ataku za sprawą cofnięcia się gości, chcących głównie bronić korzystnego wyniku. Niemal całą drugą połowę nieustannie nękał defensorów Pellegriniego, prezentując przy tym brazylijską lekkość i kreatywność, za którą kibice tak go kochają. Obyśmy w nowym roku częściej oglądali tego Marcelo z drugich czterdziestu pięciu minut.
Lassana Diarra
Bezdyskusyjnie piłkarz meczu – gdy drużynie nie szło, on jako jedyny starał się być motorem napędowym, bez chwili zwątpienia prąc do przodu. Wykorzystywał przy tym zarówno swoją siłę, jak i umiejętności, w zdawałoby się dziecinnie prosty sposób mijając kolejnych graczy Málagi. Co więcej, jeszcze częściej czynił to w drugiej połowie, choć został wówczas cofnięty do defensywy. Jeśli tak będzie spłacał zaufanie, jakim obdarzył go Mourinho, to jego prawdziwa przygoda z Realem Madryt może się dopiero rozpocząć.
Xabi Alonso
O ile w przypadku Marcelo można się zastanawiać, czy przez pierwsze pół godziny nie trzymała go jeszcze noworoczna niedyspozycja, o tyle przy Xabim nie ma najmniejszych wątpliwości – trzymała i to do końca, ponieważ przez cały mecz grał na zwolnionych obrotach, w zdecydowanie mniejszym niż zwykle stopniu przyczyniając się do rozwijania akcji Blancos. Pozytywne aspekty jego występu tym razem ograniczały się głównie do destrukcji, choć i tam nie było bezbłędnie.
José Callejón
Po kilku bardzo dobrych występach w końcu musiał przytrafić mu się słabszy i tak też się stało. Nie potrafił, co szczególnie nie dziwi, w pojedynkę pociągnąć całego zespołu. Wprawdzie próbował, doszedł nawet do stuprocentowej sytuacji, fatalnie ją jednak zmarnował i w pełni zasłużenie drugie czterdzieści pięć minut spędził już na ławce. Póki co traktujmy to jednak wyłącznie jako jednorazowy wypadek przy pracy.
Kaká
W nowym roku miał się wreszcie odrodzić, chodziło chyba jednak o nowy rok chiński, bo w naszym wciąż nie prezentuje tych umiejętności, którymi niegdyś oczarował cały piłkarski świat. Wprawdzie można mieć nadzieję, że po 23 stycznia rzeczywiście nastąpi jakaś nagła zmiana, ja powoli jednak tracę nadzieję, że Ricardo wreszcie sprawdzi się w Madrycie.
Cristiano Ronaldo
Ciało Ronaldo wróciło ze świątecznych wakacji, jego forma wciąż jednak pływa z delfinami. Bardzo chciał, ale nie bardzo potrafił, w wyniku czego poza kilkoma efektownymi sztuczkami nie przyczynił się w żaden sposób do odrabiania strat. Czasem brakowało centymetrów, czasem odpowiedniej decyzji, a czasem szczęścia, niemniej zawsze coś stawało Crisowi na przeszkodzie. Na szczęście koledzy wzięli sprawy w swoje ręce i pierwszy mecz 2012 roku nie okazał się kompletną klapą.
Gonzalo Higuaín
Gonzalo jest jak wulkan – przez większość czasu uśpiony, niepozorny, nikt nie zwraca na niego uwagi, aż tu nagle erupcja i niszczy wszystko, tak jak zrobił to wczoraj z Málagą, podczas stosunkowo przeciętnego występu najpierw pojawiając się znikąd i doprowadzając do remisu, a pod koniec genialnym podaniem obsługując Benzemę przy akcji dającej zwycięstwo.