/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Dinamem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Dinamo Zagrzeb 6:2. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Antonio Adán
Niełatwe jest życie rezerwowego bramkarza Realu – gdy wreszcie pojawi się na boisku, z reguły obrona albo nie jest optymalna, albo odpuszcza, co najczęściej uniemożliwia zachowanie czystego konta. Podobnie było w meczu z Dinamem, gdzie obrońcy walnie przyczynili się do straconych goli, choć i sam Adán mógł zachować się lepiej, tym bardziej, że były to dla niego jedyne okazje do interwencji.
Lassana Diarra
Zamknął gościom z Zagrzebia prawą stronę boiska, dokładając dodatkowo do wysokiego wyniku cegiełkę w postaci asysty. Bardzo dobry mecz.
Raphaël Varane
Wprawdzie przez większość spotkania grał bezbłędnie, zaliczył także „alonsową” asystę przy bramce Callejóna, przyczynił się jednak, w negatywnym tego słowa znaczeniu, do obu straconych bramek. Szkoda tej chwili dekoncentracji, ogólnie jednak występ pozytywny.
Sergio Ramos
Czy kogoś dziwi jeszcze, że Ramos na środku obrony rozgrywa świetny mecz, zwłaszcza z tak bezradnym przeciwnikiem? Nie tylko nie dopuścił w pierwszej połowie piłkarzy Dinama do bramki Adána, ale także odpoczął przed o wiele trudniejszym meczem z Atlético, drugą spędzając już na ławce rezerwowych.
Fabio Coentrão
Zdominował lewą stronę, przydając się zarówno w ataku, jak i obronie. Na skrzydle czuje się jak ryba w wodzie, co po raz kolejny zdołał udowodnić, powoli stając się już nie tylko zmiennikiem, ale rywalem Marcela do miejsca o pierwszy skład.
Nuri Şahin
Dużo odbiorów, ale i dużo strat, choć po części wynika to z faktu, że starał się pokazać jak najlepiej na tle kolegów, co przy takim meczu, gdzie błyszczą wszyscy, nie jest łatwe. Zdecydowanie zasługuje na dalsze szanse, choć wespół z Varane’em pomógł Chorwatom strzelić drugiego gola.
Xabi Alonso
Przez 45 minut zrobił swoje, po czym, mając pewny wynik, usiadł na ławce, by zebrać siły przed sobotnimi derbami.
José Callejón
Wykorzystał daną mu szansę i pokazał, że nie tylko ma umiejętności, ale i ogromną w nich wiarę, co najdobitniej udowodnił próbując bezczelnie przelobować bramkarza Dinama. Szkoda, że akurat ta interwencja okazała się skuteczna, bo byłoby to dla José piękne dopełnienie hat-tricka.
Mesut Özil
Wprawdzie przeciwnik nie był wymagający, ale nie zmienia to faktu, że na jego tle Mesut zaprezentował się bardzo dobrze, duże chęci do gry wieńcząc bramką i asystą. Oby w sobotę zaprezentował się z podobnej strony.
Gonzalo Higuaín
Błyszczał zwłaszcza w pierwszej połowie, zdobywając cudowną bramkę, a także wypracowując gola Özila, najważniejsze zagranie miał jednak w drugich czterdziestu pięciu minutach, kiedy to genialnie pograł z Benzemą, zaliczając asystę i udowadniając, że obaj z powodzeniem mogą biegać po boisku w tym samym czasie.
Karim Benzema
Pod nieobecność Ronaldo to Karim przejął rolę największej gwiazdy, rozgrywając świetny mecz. Jedna asysta, dwie bramki i mnóstwo powodów do zadowolenia, w tym ten najważniejszy, wynikający z kompatybilności pomiędzy nim i Higuaínem. Karim jest w wielkiej formie i oby utrzymał ją jak najdłużej.