/ as.com

Ligowe zwycięstwo Dinama

Chorwaci wygrywają przed wyjazdem na Bernabéu

Dinamo Zagrzeb, następny rywal Realu Madryt w fazie grupowej Ligi Mistrzów, dyktowało warunki gry w ligowym meczu z RNK Split, poprzedzającym spotkanie z Królewskimi. Zespół mistrza Chorwacji wygrał 3:0, ale decydujące dwa ciosy nadeszły, gdy przeciwnik grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Budisy. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a ich autorami byli kolejno Beqiraj, Ibańez i Vida. Pojedynek Real Madryt – Dinamo Zagrzeb rozpocznie się we wtorek o 20:45. Chorwaci przegrali wszystkie cztery mecze Ligi Mistrzów i z zerowym dorobkiem bramkowym będą szukać okazji na zaskoczenie Realu, który zamierza przypieczętować pierwsze miejsce w grupie.

Na wyjeździe ekipa Mourinho wygrała 1:0 po trafieniu Di Maríi w bardzo trudnym spotkaniu, ponieważ piłkarze z Zagrzebia grali twardo i z dużą wytrwałością, zamknięci na własnej połowie. Po meczu Cristiano Ronaldo pokazywał swoją krwawiącą kostkę przed kamerami telewizji Telemadrid. Portugalczyk narzekał na decyzje sędziego i stwierdził, że wrogie traktowanie przez przeciwników wynika z zazdrości, ponieważ jest „bogaty, przystojny i świetnie gra w piłkę”.