/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Villarrealem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w dziesiątej kolejce Primera División Villarreal 3:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Po raz kolejny koledzy szybko odpuścili, dając obrońcom i Casillasowi okazje do wykazania się, tym razem jednak pracy było zdecydowanie mniej. Gdy jednak musiał, Iker radził sobie bardzo dobrze, po raz kolejny zachowując czyste konto.
Álvaro Arbeloa
Goście rzadko wybierali ataki lewą stroną (no dobra, w gruncie rzeczy rzadko wybierali ataki w ogóle), dzięki czemu Hiszpan mógł częściej niż zwykle pograć w ataku. Wiele nie zdziałał, ale w defensywie radził sobie bez zarzutów.
Pepe
Nie do przejścia, wespół z Ramosem stworzyli tamę, której żółta łódź podwodna nie potrafiła w żaden sposób pokonać. Pewny i bezbłędny w swoich interwencjach.
Sergio Ramos
Po raz kolejny bezdyskusyjnie królował w defensywie, nie pozostawiając napastnikom Villarrealu najmniejszych nawet złudzeń co do ich szans na zdobycie choćby punktu. Świetnie antycypował grę wiedząc co zrobią napastnicy jeszcze zanim sami zdążyli o tym pomyśleć.
Marcelo
W Maladze zatańczył po bramce Ronaldo, z Villarrealem natomiast tańczył przez cały mecz, bawiąc się każdym kontaktem z piłką. Najpiękniejszą akcję przeprowadził w dwudziestej piątej minucie i aż żal, że Benzemie nie udało się zakończyć jej golem. Poza pewną grą w obronie dobrze również zastąpił w ataku mającego zły dzień Ronaldo.
Sami Khedira
Dobry mecz Samiego, choć tym razem nie był tak aktywny w ataku, jak poprzednio, skupiając się głównie na wspiraniu Xabiego.
Xabi Alonso
Pierwszy z obrońców, w wielu przypadkach już na wysokości połowy boiska przerywał kiełkujące dopiero akcje Villarrealu. Nie ograniczał się przy tym jedynie do defensywy, ponownie będąc mózgiem ataku Królewskich.
Kaká
Przez pierwsze pół godziny jeden z najlepszych na boisku, co skwitował zresztą kolejną już bramką strzeloną Villarrealowi. Gdyby mecze z ekipą żółtej łodzi podwodnej odbywały się częściej. Kaká spokojnie mógłby powalczyć o Trofeo Pichichi. Po golu Di Maríi odpuścił jak zresztą cała drużyna, oszczędzając siły przed niedzielą.
Ángel Di María
Zagrał tak, jakby chciał wynagrodzić kibicom wszystkie słabsze występy z początku sezonu i trzeba przyznać, że jest ku temu na bardzo dobrej drodze. Aktywny za trzech, niemal w pojedynkę rozmontował drużynę Juana Garrido, nie tylko dwukrotnie popisując się świetnymi asystami, ale również samemu po raz pierwszy w obecnej kampanii wpisując się na listę strzelców. Bez wątpienia piłkarz meczu.
Cristiano Ronaldo
Tragiczny, biorąc pod uwagę siłę przeciwnika, a także obecną formę samego zainteresowanego, mecz Ronaldo. Nie wychodziło mu niemal nic, co zresztą z każdą minutą objawiało się coraz bardziej widoczną frustracją. Cóż, takie mecze zdarzają się nawet najlepszym, póki co nie ma więc jeszcze powodów do rozleglejszych wywodów. Jedyne, czego szkoda, to zepsuta w siedemnastej minucie świetnie zapowiadająca się kontra.
Karim Benzema
Potwierdza się prawidłowość, że w obecnie nie ma znaczenia, który z środkowych napastników rozpocznie mecz w podstawowej jedenastce, obaj są bowiem gwarancją bramek. Jakby tego jednak było mało, Karim popisał się również asystą, zaliczając tym samym przeciwko Villarrealowi bardzo dobry występ.