Spokojne zwycięstwo

Real pokonał Villarreal aż 3:0

Real Madryt wygrał na własnym boisku 3:0 z Villarrealem. Gole dla Królewskich zdobywali Benzema, Kaká i Di María. Na uwagę zasługuje przede wszystkim trafienie Argentyńczyka, które padło po kolejnym w tym sezonie doskonałym kontrataku. To piąte z ostatnich sześciu spotkań, w którym podopieczni Mourinho nie stracili bramki.

Po raz kolejny Królewscy szybko rozstrzygnęli losy meczu, tym razem strzelając trzy gole w niewiele ponad pół godziny. Do siatki trafił również Sergio Ramos, pięknym strzałem głową, jednak bramka nie została uznana. Jak w starciu z Málagą, imponujący początek pozwolił Blancos na rozluźnienie w dalszej części gry.

Słabo dysponowani zawodnicy Villarrealu nie zdołali podjąć walki z Realem Madryt, choć drużyna Mourinho praktycznie całą drugą połowę odliczała minuty do końcowego gwizdka. Z tego powodu mecz wyraźnie stracił na atrakcyjności i nie doczekaliśmy się kolejnych bramek.

Real Madryt: Casillas; Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo; Xabi Alonso (Coentrão, 80'), Khedira; Di María (Özil, 70'), Kaká, Cristiano Ronaldo, Benzema (Higuaín, 75')

Villarreal: Diego López; Zapata, Gonzalo, Musacchio, Catalá; Borja Valero, Bruno, Cani, De Guzmán (Camuńas, 53'), Marco Rubén (Marcos Senna, 77'); Rossi (Mario, 63')