/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w dziewiątej kolejce Primera División Málagę 4:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Fenomenalny! Choć wynik na to nie wskazuje, Iker miał sporo okazji do wykazania się, kilka razy broniąc w sytuacjach wydawałoby się wręcz beznadziejnych. Miał także sporo szczęścia, dwukrotnie bowiem ratowała go poprzeczka. Zero z tyłu to w głównej mierze jego zasługa.
Álvaro Arbeloa
Dobre interwencje przeplatał prostymi stratami, po których gospodarze stwarzali groźne okazje. Szczęśliwie na posterunku zawsze stał Casillas, a sam Álvaro starał się rekompensować błędy aktywnością w ataku.
Pepe
Jak zwykle nie zszedł poniżej pewnego, dobrego poziomu. Popełnił kilka błędów, na szczęście bez konsekwencji, ogólnie jednak dobrze radził sobie z atakami gospodarzy.
Sergio Ramos
Po ostatnich występach nie dziwi to, że był najpewniejszym ze wszystkich czterech naszych obrońców, na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak fakt, iż dobrze prezentował się także w drugiej połowie, gdy reszta drużyny myślami dawno już była w domach. Do końca zachowywał koncentrację, wespół z Ikerem przyczyniając się do zwycięstwa bez strat własnych.
Marcelo
W pierwszej połowie świetny, zarówno w ataku, gdzie z polotem i fantazją hasał pomiędzy obrońcami Málagi, jak i w defensywie, choć tam, zwłaszcza po przerwie, miał kilka problemów. W ogólnym rozrachunku pozytywny występ, do tego pół oceny w górę za zaprezentowane po bramce Ronaldo umiejętności taneczne. ;)
Sami Khedira
Strzelona ostatnio bramka wyraźnie go rozochociła, bo ponownie z większą niż dotychczas ochotą atakował bramkę rywala. Dołożyć do tego należy również bardzo dobry występ w środku pola, gdzie wespół z Xabim wyczyniali w pierwszej połowie rzeczy wręcz nieprawdopodobne, rozpędzając drużynę do prędkości w obecnym sezonie jeszcze nie widzianej. W drugiej połowie cała drużyna zagrała gorzej, ale wobec kolejki w środku tygodnia można im to wybaczyć.
Xabi Alonso
Podobnie jak u Khediry – w pierwszej połowie kosmos, rozgrywanie akcji w taki sposób, że piłkarze Málagi nie wiedzieli co się dzieje, w drugiej zaś przełączenie na tryb ekonomiczny. Oglądało się to źle, ale czasem niestety trzeba zagrać rozważniej.
Kaká
Słaby, biorąc pod uwagę resztę drużyny i siłę przeciwnika, występ Kaki. Dobrze zagrał tak naprawdę tylko przy akcji zakończonej pierwszą bramką Ronaldo, precyzyjnie podając na skrzydło do Di Maríi. Niestety w pozostałych sytuacjach nie potrafił sobie poradzić, kończąc mecz z mnóstwem strat i wieloma rzeczami do przemyślenia i poprawy.
Ángel Di María
Jeden z najlepszych graczy sobotniego spotkania. Śmigał jak opętany, nie dając obrońcom gospodarzy w pierwszej połowie nawet chwili wytchnienia, co najważniejsze jednak nie było to tylko bieganie dla samego biegania, dwukrotnie bowiem popisał się niebywałą precyzją, asystując przy golach Pipity i Ronaldo.
Cristiano Ronaldo
King is back! W wielkim stylu zakończył strzelecką niemoc, potrzebując zaledwie kwadransa na rozbicie drużyny z Malagi. Jeśli po poprzednich meczach narastała w nim frustracja, to teraz zupełnie ona uleciała, po części dzięki Marcelo, który radością przy pierwszym golu przypomniał Portugalczykowi o tym, że piłka nożna może być nie tylko pracą, ale również dobrą zabawą.