Rezerwy tracą kolejne punkty

Podopieczni Torila nie poradzili sobie z Rayo B

Castilla zanotowała drugą porażkę w sezonie. Los Blancos przegrali na wyjeździe z rezerwami Rayo Vallecano 0:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym podyktowanym za przewinienie Mejíasa. Kilka razy goście byli bliscy wyrównania, ale ostatecznie zespół Torila musiał uznać wyższość Los Rayistas. W końcówce meczu wyrzucony z boiska został obrońca Castilli Iván González .

Rayo Vallecano B od pierwszych minut spotkania przejęło kontrolę nad meczem, stwarzając sobie okazje do otworzenia wyniku. Najlepszą z nich był strzał z daleka autorstwa Villarejo, który po ładnej paradzie na rzut rożny wybił Tomás Mejías. Wraz z upływem czasu dominacja gospodarzy w środku pola stawała się coraz mniejsza, a wszystko za sprawą Mandiego i Áleksa, których dobra postawa dawała Castilli nadzieję na korzystny rezultat. Madridistas postawili na szybkość – dynamiczna wymiana piłki w ich wykonaniu miała zaskoczyć rezerwy Rayo. Groźnie zapowiadały się akcje Juanfrana z prawej strony boiska, ale jego dośrodkowania w pole karne były świetnie wybijane przez czujnych defensorów. Końcówka pierwszej połowy stanęła pod znakiem brutalnej gry Los Franjirrojos – Carvajal został zniesiony z murawy na noszach.

W pierwszej akcji po przerwie do interwencji znowu zmuszony był Mejías – madrycki golkiper skutecznie wybronił strzał Rayco. Napastnik z Vallecas wziął udział również w akcji z 55. minuty. Po starciu w polu karnym z Tomásem Mejíasem kataloński arbiter odgwizdał jedenastkę dla Rayo. Rzut karny na raty wykorzystał sam poszkodowany. W 50. minucie kontuzjowanego Mandiego musiał zmienić Omar. Jakiś czas później Iván Madrońo, drugi trener Castilli, który zastępował zawieszonego na dwa mecze Torila, wprowadził na plac gry Denisa i Óscara Plano. Mimo przeciwności losu Castilla dzielnie dążyła do wyrównania, aby wywieźć z Vallecas przynajmniej jeden punkt. Najlepsza sytuacja nadeszła po wrzutce Áleksa z prawej strony boiska, ale z zagraniem poradził sobie Ismael. Dziesięć minut przed końcem piłkę głową uderzał Álvaro Morata, trafił jednak w słupek. W 88. minucie bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Iván, który nie potrafił powstrzymać nerwów i kopnął jednego z piłkarzy Rayo, przez co Real Madryt Castilla zakończył pojedynek w dziesiątkę.

Rayo Vallecano B: Ismael; Owusu (Perea 51'), Alcańiz, Villarejo, Guadańo; Aitor, Nono (Mata 67'), Sáez, Diego; Rayco (Chevi 90') i Dani.

Real Madryt Castilla: Mejías; Carvajal, Nacho, Iván, Casado; Juanfran (Denis 60'), Álex, Mandi (Omar 50'), Jesé (Óscar Plano 60'); Joselu i Morata.

Sędzia: José Emilio Sánchez.

Żółte kartki: Rayo B – Owusu (19'), Villarejo (69') ' Mata (83'); Castilla – Nacho (9'), Joselu (75') i Casado (77') .

Czerwona kartka: Iván (88').