/ RealMadryt.pl, ACB.com

Królewscy najlepsi w Madrycie

Koszykarze wygrali z Estudiantes

To nie był łatwy mecz. Rywal walczący do samego końca, sporo kontrowersyjnych decyzji, podjętych przez arbitrów, momenty nieskuteczności i słabości w obronie. Udało się jednak pokonać drużynę Asefa Estudiantes i, dzięki wcześniejszemu zwycięstwu nad Fuenlabradą, wygrać Trofeum Wspólnoty Autonomicznej Madrytu. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jaycee Carroll.

Królewscy rozpoczęli potyczkę pomyślnie, prowadząc nawet sześcioma punktami. Koszykarscy sąsiedzi zainicjowali rywalizację po kilku minutach, nawiązując równorzędną walkę. Gdyby nie trzypunktowy rzut Sergiego Llulla (20:20), zapewne wygraliby pierwszą kwartę.

Najefektywniejszą i najczęściej używaną bronią Realu Madryt były tego wieczoru szybko wyprowadzane kontry. Prym wiedli oczywiście gracze najbardziej dynamiczni, w domyśle najniżsi: Llull i Carroll. Nawet kiedy nasi musieli konstruować akcję od podstaw, wymiana piłki była bardzo sprawna i skutecznie gubiła rywali. Ponadto, bardzo fajnie wychodziły zagrywki przygotowane. Piłka zazwyczaj trafiała do gracza bez krycia, choć gorzej było z celnością. Mimo to, Real Madryt schodził do szatni z dziewięcioma punktami w zapasie (40:31).

Po przerwie madridistas kontynuowali świetną grę, dodając także efektowność i pressing w obronie. Trzecia kwarta upłynęła pod ich dyktando, lecz bez znaczącej dominacji i bez powiększenia przewagi. Szkoda, bowiem po pół godzinie gry Real Madryt znowu zasnął. Zawodnicy Asefa Estudiantes tylko na to czekali, wykorzystując każdą lukę w defensywie przeciwników. Robili to skrupulatnie, zbliżając się na tablicy wyników do remisu. Spotkanie, z początku wyglądające na towarzyskie, przerodziło się w zaciętą walkę o trofeum.

Sergio Rodríguez, dwoma celnymi rzutami za trzy, pozwolił drużynie na spokój. Madryt odzyskał przewagę i z wytrwał z nią do końca (79:68). Dwudzieste ósme Trofeum Wspólnoty Autonomicznej Madrytu dla Los Blancos.

79 – Real Madryt (20+20+17+22): Rodríguez (15), Pocius (14), Suárez (2), Tomić (7), Mirotić (11) – Reyes (-), Veličković (2), Begić (9), Carroll (4), Llull (15).

68 – Asefa Estudiantes (20+11+16+21): Simmons (9), Granger (8), Gabriel (9), Flores (10), Jiménez (6) – Wright (15), Fernández (-), Driesen (4), Clark (7).