/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w trzeciej kolejce Primera División Getafe 4:2. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Zaliczył kilka udanych interwencji, kilka razy jednak wybił piłkę przed siebie, co było jedną z przyczyn utraty drugiej bramki. Przy pierwszym golu dla Getafe nie zawinił, choć w przeszłości zdarzało mu się bronić i takie sytuacje.
Sergio Ramos
Zdecydowanie za rzadko podłączał się do akcji ofensywnych, do tego kilka razy nie zdołał zapobiec dośrodkowaniom piłkarzy Getafe. Prócz tego w porządku, choć przeciwnik nie stanowił aż tak dużego wyzwania, by móc uznać to za sukces.
Pepe
Wespół z Carvalho zawinił przy pierwszym golu dla Getafe, sprokurował też groźną sytuację na początku meczu, prócz tego jednak skutecznie i zdecydowanie przerywał sytuacje gości. Zdecydowanie najmocniejszy filar naszej obrony.
Ricardo Carvalho
Miał współudział przy obu straconych bramkach, co w znaczniej mierze rzutuje na jego ocenę. W pozostałych sytuacjach poprawnie, choć większość zadań defensywnych i tak wykonywał Pepe.
Marcelo
Kilka razy fajnie podłączył się do akcji ofensywnych, w obronie też przeważnie sobie radził (choć dwa-trzy razy dał się ograć zdecydowanie za łatwo), mimo wszystko jednak miał ułatwione zadanie, ponieważ piłkarze Getafe częściej wybierali stronę Ramosa. Prawie zdobył bramkę samobójczą, na szczęście trafił jedynie w słupek.
Fabio Coentrão
Postawmy sprawę jasno – w obronie zagrał przyzwoicie, kilka razy popisał się nawet świetnymi odbiorami, jednak to, co robił w ataku, wołało o pomstę do nieba. Piłkarz tej klasy nie może marnować dwóch tak dogodnych sytuacji, zwłaszcza, gdy wynik jest sprawą otwartą. Strata punktów byłaby w głównej mierze jego winą, dlatego ma szczęście, że ostatecznie obyło się bez konsekwencji. Będzie musiał popracować nad skutecznością.
Xabi Alonso
Mniej aktywny niż w poprzednich spotkaniach, momentami sprawiał wrażenie, jakby nie miał pomysłu na rozmontowanie obrony Getafe, pozostawiając to zadanie kolegom. Napędził kibicom trochę strachu swoim zejściem z boiska, na szczęście szybko na nie wrócił.
Mesut Özil
Rozpoczął mecz od dwóch prób zdobycia bramki i asysty przy golu Karima, potem jednak zniknął, w drugiej połowie już nie tylko nie pomagając, ale wręcz przeszkadzając zespołowi dużą liczbą strat. Po raz kolejny przerwa reprezentacyjna podziałała na niego bardzo źle, powoli chyba więc trzeba będzie się do tego przyzwyczajać. Dobrze, że do tej pory szybko wracał do formy sprzed zgrupowań, bo i teraz zapewne będzie podobnie.
Ángel Di María
Nie zagrał wielkiego meczu, aktywność wykazywał w zasadzie tylko w pierwszej połowie, niemniej popisał się w tym czasie kilkoma bardzo dobrymi dośrodkowaniami i pozostaje jedynie żałować, że żadne z nich nie zostało zamienione na bramkę. Na pochwałę zasługuje jeszcze jedna sytuacja – w swojej pierwszej akcji meczu, gdy po świetnym rajdzie wpadł w pole karne, nie szukał jedenastki, tylko biegł do końca z chęcią dośrodkowania. Może to smutne, że zauważa się takie rzeczy, ale cóż, sam na to zapracował.
Cristiano Ronaldo
Zaczniemy mało odkrywczo – jego gra w powietrzu jest fenomenalna i aż szkoda, że strzał głową z dziesiątej minuty nie znalazł drogi do siatki. Tak zawisnąć w powietrzu nie potrafi chyba żaden inny piłkarz. Poza tym szału nie było, kilka razy minimalnie minął się z dośrodkowaniami Di Maríi, ale wszystko to przyćmiło jego podanie do Karima przy bramce na 3:1. Prócz tego dołożył kolejną bramkę z rzutu karnego, więc choć nie zagrał wybitnie, może ten mecz zaliczyć do udanych.
Karim Benzema
Prezentowana ostatnio bardzo dobra forma wymagała potwierdzenia bardzo dobrym spotkaniem i takie właśnie Karimowi udało się rozegrać. Dwa strzały, dwa gole – tego właśnie od napastników oczekuje Mourinho. Do tego doliczyć należy dużą aktywność w konstruowaniu akcji (6 podań kluczowych!) i już będziemy mieli podsumowanie jednego z najlepszych spotkań Karima w barwach Królewskich. A z pewnością stać go na jeszcze więcej.
Kaká
Po raz kolejny dał bardzo dobrą zmianę, nie tylko walnie przyczyniając się do zdobycia kompletu punktów, ale także notując asystę przy rozstrzygającej losy meczu bramce Higuaína. Mógł mieć dwie, ale kilka minut wcześniej sędzia dopatrzył się wyimaginowanego spalonego.