/ własne

Real wygrywa z solidnym Getafe

Kaaaarim

Real Madryt wygrał 4:2 z Getafe. Królewscy mimo zapowiedzi musieli stoczyć ciężki bój z sąsiadami. Po nerwowych pierwszych minutach świetną akcję całego zespołu wykończył pewnym strzałem Benzema. Kiedy wydawało się, że Real po prostu odjedzie rywalowi, Getafe pokazało się ze świetnej strony i w 38. minucie Miku znalazł drogę do bramki Casillasa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1 i wszystko wskazywało na świetną drugą część spotkania.

Pierwsze minuty były wyrównane, Getafe naprawdę postawiło gospodarzom solidne warunki. W końcu jednak, przy wydatnej pomocy sędziego, Real wyszedł na prowadzenie. Cristiano był faulowany, ale przed linią pola karnego. Mimo wszystko pan Clos Gómez wskazał na jedenasty metr. Cristiano strzelił silnie i chociaż Moya był blisko, to piłka wpadła do siatki. Getafe podjęło walkę, ale dziesięć minut później Benzema pewnie wykończył kapitalne podanie Cristiano. 3:1 i spokój? Nic z tego. Azulones pokazało, że w piłkę grać potrafi i bramkę znowu zdobył Miku, zachowując absolutny spokój w polu karnym Królewskich. Końcówka była nerwowa, trzeba przyznać, że goście mogli doprowadzić do remisu, ale ostatecznie to Real przychylił szalę na swoją stronę dzięki bramce Higuaína po podaniu Kaki.

Spolaryzowana Liga? Nie dzisiaj. Getafe zaprezentowało się kapitalnie i zostawiło po sobie dobre wrażenie. Kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby sędzia nie podyktował karnego. Jedno jest pewne - w kapitalnej formie jest Benzema. I nie chodzi nawet o bramki. Francuz siał zagrożenie każdym swoim zagraniem i dzisiaj to on był liderem Królewskich. Reszta? Średnio, zarzuty można mieć szczególnie do obrony. Ten mecz pokazał, że łatwo w tym roku mimo wszystko nie będzie.

Składy:
Real Madryt: Iker Casillas; Sergio Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso, Di María (Kaká, 73') - Özil (Higuaín, 86'), Cristiano Ronaldo i Benzema (Granero, 89')
Getafe: Moyá; Varela, Miguel Torres, "Cata" Díaz, Masilela - Pedro Ríos (Colunga, 81'), Casquero (Abdel, 70'), Juan Rodríguez, Lacen, Sarabia (Guiza, 70') - Miku

Sędzia: Clos Gómez (Aragonia)
Widzów: Santiago Bernabéu, 76000