/ marca.com

Hiszpania już na Euro

Po meczu eliminacji mistrzostw Europy, w którym <i>La Roja</i> pokonała...

Po meczu eliminacji mistrzostw Europy, w którym La Roja pokonała reprezentację Lichtensteinu wysokim wynikiem 6:0, Hiszpaniejako trzeci zapewnili sobie miejsce na Euro 2012. Wcześniej – oprócz gospodarzy turnieju – zakwalifikowali się Niemcy, wygrywając z Austrią 6:2, a także Włosi, którzy pokonali wczoraj Słowenię 1:0.

Pierwsza bramka wczorajszego spotkania, mając na uwadze rangę przeciwnika, padła późno – Hiszpanie musieli zaczekać aż do 32. minuty, aby trafić do bramki Petera Jehle’a. Co ciekawe, nigdy wcześniej pierwszy gol Hiszpanii w meczu z Lichtensteinem nie padł tak późno. Autorem drugiego trafienia, podobnie jak i pierwszego, był Negredo (37’), którego występ w pierwszym składzie poskutkował tym, że Fernando Torres zajął miejsce na trybunach. Tuż przed przerwą wynik na 3:0 podwyższył Xavi (44’).

Druga połowa również obfitowała w gole, a pierwszego z nich, na 4:0, strzelił Sergio Ramos. Był to jego szósty gol dla drużyny narodowej, strzelony w 78. oficjalnym meczu rozegranym z La Selección. Dwa ostatnie gole spotkania strzelił David Villa (60’, 79’), który po raz kolejny pobił rekord Raúla – zawodnik FC Barcelona nie tylko już wyprzedza byłego kapitana jeśli chodzi o liczbę strzelonych dla reprezentacji bramek, ale i w liczbie spotkań, w których je zdobywał. Raúl, podczas rozegranych z reprezentacją 102 meczów, strzelał w 35 z nich. Villa na 78 spotkań trafiał do bramki w 36 z nich.

Hiszpanie, z 18 punktami, znajdują się obecnie na czele grupy I. Dotychczas wygrali wszystkie z sześciu spotkań eliminacyjnych, pokonując Szkocję, Czechy, oraz dwukrotnie Litwę i Lichtenstein. Teraz Hiszpania ma jeden cel: jako pierwsza drużyna w historii, Hiszpanie będą starali się wygrać pod rząd Mundial oraz dwa razy mistrzostwa Europy.