/ realmadrid.com, własne

Podsumowanie meczów reprezentacyjnych

Piątek szczęśliwy dla wszystkich <i>madridistas</i>

Cypr - Portugalia 0:4 (Cristiano (k) 35', 83', Almeida 84', Danny 90')
Cristiano Ronaldo, Fábio Coentrão i Pepe rozegrali całe spotkanie z Cyprem w Nikozji, które reprezentacja Portugalii wygrała aż 4:0. Bohaterem meczu był właśnie napastnik Realu Madryt, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a także asystował przy golu Hugo Almeidy. Dzieła zniszczenia dopełnił w ostatniej minucie Danny. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu zespół prowadzony przez Paulo Bento ma już na koncie 13 punktów i razem z Norwegią przewodzi w grupie H.

Skrót meczu

Niemcy - Austria 6:2 (Klose 8', Özil 23', 47', Podolski 28', Schürrle 84', Götze 89' - Arnautović 42', Harnik 51')
Znamy już pierwszego finalistę Euro 2012. Jest nim reprezentacja Niemiec, która wczoraj rozbiła 6:2 na własnym terenie Austrię. Genialne zawody rozegrał Mesut Özil, autor dwóch bramek. Oprócz niego do siatki trafiali Miroslav Klose, Lukas Podolski, André Schürrle i Mario Götze, dla gości zaś Marko Arnautović i Martin Harnik. Przypomnijmy, że z powodu problemów zdrowotnych powołania na spotkanie nie otrzymał Sami Khedira. Teraz rywalami podopiecznych Joachima Löwa będą już we wtorek, w ramach meczu towarzyskiego, Polacy.

Skrót meczu

Albania - Francja 1:2 (Bogdani 46' - Benzema 11', M'Vila 18')
Karim Benzema był kluczowy w spotkaniu Francji z Albanią, które Trójkolorowi wygrali 2:1. 23-letni napastnik otworzył wynik meczu już w 11. minucie. Chwilę później gości na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Yann M'Vila. Jak się okazało, Albańczycy zdołali odpowiedzieć jedynie jednym trafieniem, a do siatki na początku drugiej części meczu trafił Erjon Bogdani. Francja dopisała więc kolejne trzy punkty i jest liderem grupy D. A już za kilka dni zmierzy się na wyjeździe z Rumunią.

Skrót meczu

Hiszpania - Chile 3:2 (Iniesta 55', Fàbregas 71', 90' - Isla 11', Vargas 20')
Jak już informowaliśmy, w towarzyskim meczu Hiszpanii z Chile działo się bardzo dużo. Mistrzowie świata, mimo ostrych spięć i kilku kontrowersji, zdołali jednak wygrać 3:2, chociaż do przerwy przegrali już 0:2 po pięknym trafieniu Mauricio Isly oraz Emanuela Vargasa. Wynik spotkania odwrócili piłkarze, którzy na murawie zameldowali się dopiero w drugiej połowie - Andrés Iniesta i Cesc Fàbregas. Pierwszy zdobył gola kontaktowego, a drugi najpierw doprowadził do remisu, a następnie zapewnił Hiszpanii zwycięstwo, dobijając piłkę do siatki po tym, jak nie potrafił pokonać bramkarza rywali z rzutu karnego. Warto dodać, że jedenastkę wywalczył Álvaro Arbeloa, który razem z Sergio Ramosem i Raúlem Albiolem rozegrał pełne 90 minut. Po przerwie na boisko nie wyszli już natomiast Iker Casillas i Xabi Alonso. 6 września gracze Vicente del Bosque zagrają mecz z Liechtensteinem, który może zapewnić im awans na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Skrót meczu

Wenezuela - Argentyna 0:1 (Otamendi 70')
Argentyna pod wodzą Alejandro Sabelli wygrała 1:0 z Wenezuelą po golu Nicolása Otamendiego. Cały mecz rozegrał Ángel Di María, w 83. minucie z boiska zszedł natomiast Gonzalo Higuaín. A już za trzy dni Argentyńczyków czeka kolejne towarzyskie spotkanie, tym razem z Nigerią w Bangladeszu.

Skrót meczu

Łotwa U21 - Francja U21 0:3 (Monrose 32', Mangala 63', Niang 86')
Francja U21 wygrała pierwsze eliminacyjne spotkanie do Euro U-21 z Łotwą na wyjeździe aż 3:0. Na listę strzelców wpisywali się Steven Joseph-Monrose, Eliaquim Mangala i M'Baye Niang. Od pierwszego do ostatniego gwizdka na murawie przebywał Raphaël Varane, który asystował przy drugiej bramce. 5 września Trójkolorowi zagrają z Portugalią.