/ as.com, realmadrid.com

Mourinho: Aby tak wygrywać, trzeba grać dobrze

Pomeczowa konferencja z trenerem <i>Blancos</i>

Goleada na rozpoczęcie sezonu. Musi być pan zadowolony.
Najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Różnica w porównaniu z poprzednim sezonem dotyczy tylko tego, że wówczas po pierwszej kolejce mieliśmy jeden punkt, a teraz mamy ich trzy.

Jak pan ocenia dzisiejsze spotkanie?
Aby wygrywać, trzeba grać dobrze. Tak to przynajmniej wygląda w przypadku Realu Madryt. Skoro potrafiliśmy odnieść tak wysokie zwycięstwo, to znaczy, że rozegraliśmy naprawdę bardzo dobry mecz. Jednak nie zamierzam zamazywać rzeczywistości i trzeba zaznaczyć, że mój przyjaciel Javier Aguirre zmagał się przed tym meczem z wieloma problemami. Mateos, Juan Carlos, Braulio czy Micael to przecież dobrzy zawodnicy, których jednak dzisiaj zabrakło. Real Madryt zagrał na poważnie i wykazywał się ambicją aż do ostatniej minuty. Stąd ten wynik. Gdy do przerwy wygrywasz 2:0, a następnie w drugiej połowie zdobywasz trzecią bramkę, to jest już po meczu.

Naprawdę pan uważa, że absencje w Saragossie miały tak duży wpływ na przebieg tego meczu?
Saragossa ma w swoim zespole dziesięciu nowych zawodników. Dużo się zmieniło, dlatego potrzebują więcej czasu. Zasada lepszego drugiego sezonu nie przekłada się na wszystkie drużyny. Ja jestem w lepszej sytuacji, ponieważ mam do dyspozycji tych samych piłkarzy. Z kolei Aguirre ma zupełnie nowy zespół. Saragossa w poprzednim sezonie zasłużenie nas pokonała, dlatego dzisiaj byliśmy podwójnie skoncentrowani. Myślę, że dla nich prawdziwy sezon zacznie się w następnej kolejce, kiedy będą grać z innym przeciwnikiem, a do gry wrócą nieobecni. Na koniec chciałbym wyróżnić Roberto, który bronił dzisiaj naprawdę bardzo dobrze. Przy żadnej bramce nie miał nic do powiedzenia.

Jak pan ocenia występ Cristiano Ronaldo?
Nie chcę mówić o konkretnych zawodnikach, ale o całym zespole. Liczy się to, że sezon zaczęliśmy od zwycięstwa. Postaramy się zdobyć więcej punktów niż w poprzednim sezonie. Co by jednak nie mówić, to ważne, aby napastnicy strzelali bramki, ponieważ to właśnie dzięki nim są szczęśliwsi. Jednak skupiam się na ogólnym wizerunku - dzisiaj wygraliśmy, a rok temu jedynie zremisowaliśmy.