Madrycki huragan w Saragossie

Królewscy zwyciężają 6:0

Real Madryt pokonał na wyjeździe Saragossę aż 6:0. Połowę goli dla Królewskich zdobył Cristiano Ronaldo, a ponadto na listę strzelców wpisywali się Marcelo, Xabi Alonso i Kaká. Jak można się domyślić, podopieczni Mourinho od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. Pierwszą bramkę meczu strzelił w 24. minucie Cristiano, który wykorzystał dobre podanie od Özila i uderzeniem z kilku metrów pokonał bezradnego Roberto. Drugi gol padł już w 28. minucie - z dośrodkowania Ramosa nie skorzystał Cristiano, piłka spadła jednak pod nogi Marcelo, a ten celnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak od 64. minuty. Wówczas świetnym plasowanym strzałem z 20 metrów popisał się Alonso, piłka po drodze trafiła jeszcze w Fernando Meirę i wpadła do siatki. Na pierwszą zmianę Mourinho zdecydował się w 71. minucie - Callejón miał zmienić Di Maríę. Zanim jednak to się stało Argentyńczyk zaliczył jeszcze asystę przy drugim trafieniu Cristiano. Portugalczyk z zimną krwią wykończył podanie kolegi i skierował futbolówkę do pustej bramki. Kilka minut później z boiska zeszli także nie mający dziś szczęścia Benzema oraz Özil, których zmienili odpowiednio Higuaín i Kaká. To właśnie Brazylijczyk w 82. minucie popisał się genialnym uderzeniem w okienko bramki Roberto. Co więcej, asystował także później przy trzecim golu Cristiano, którego zadanie w tej sytuacji ograniczało się jedynie do dołożenia nogi. 6:0.

Królewscy rozegrali dziś spotkanie kompletne, nie pozwalając rywalowi na chwilę oddechu. Nie ma sensu oceniać nikogo indywidualnie, zespół rozegrał świetnie spotkanie i każdy zawodnik dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Z dobrej strony pokazali się również zmiennicy, a przede wszystkim Kaká. Cóż dodać, teraz czas na reprezentacje, oby wszyscy piłkarze Mourinho wrócili ze zgrupowań w dobrej formie, bo 10 lub 11 września kolejne starcie - na Santiago Bernabéu przyjedzie Getafe.

Real Saragossa - Real Madryt 0:6 (0:2)