/ realmadrid.com, marca.com

Castilla oddala się od awansu do Segunda División

Podopieczni Torila przegrali pierwszy mecz play offów

Real Madryt Castilla dzisiejszą porażką z CD Alcoyano bardzo skomplikował sobie możliwość awansu do Segunda División. Rezerwy Królewskich przegrały na Santiago Bernabéu z gośćmi z okręgu autonomicznego Walencja 0:2. Podopieczni Alberta Torila przeważali przez całe spotkanie, jednak to nie oni dwukrotnie trafiali do siatki. Zrobił to natomiast napastnik Alcoyano, Álvaro, który otworzył wynik spotkania w dwudziestej ósmej minucie i ustalił go pięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Najlepsze okazje na zdobycie gola Castilla miała w drugiej połowie. Dwukrotnie przed szansą na gola stawał Morata, swoją szansę miał również wprowadzony w 78. minucie Denis, a także Joselu, który pojawił się na placu na ostatnie pół godziny. W minucie sześćdziesiątej dziewiątej sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym zawodnika Alcoyano.

To była pierwsza porażka, od kiedy zespół przejął Alberto Toril. Na Santiago Bernabéu stawiło się w niedzielne południe ponad 45.000 widzów! Sytuacja jest nieciekawa. W przyszłą niedzielę piłkarze Castilli będą musieli wykorzystać więcej niż jedną okazję na zdobycie bramki, aby przygoda z barażami nie zakończyła się tak szybko.

Real Madryt Castilla - CD Alcoyano 0:2 ( Álvaro 28' i 85')

Real Madryt Castilla: Mejías; Goni (Joselu, min. 60), Nacho, Juanan, Casado; Álex (Merchán, min. 66), Fran Rico; Juanfran, Sarabia, Juan Carlos (Denis, min. 78); Morata.

CD Alcoyano: Maestro; Pina, J. Rojas (Berni, min. 58), F. Martín (X. Molina, min. 63), Dani F. (P. Esteban, min. 45); Remón, Devesa, Diego J., F. Miranda; Gato i Álvaro.