/ defensacentral.com

Mourinho nigdy nie przegrał z Valencią

Bilans Portugalczyka to dwa zwycięstwa i jeden remis

Zespół z Walencji mierzył się z drużynami Joségo Mourinho w sumie trzykrotnie – raz, gdy Portugalczyk zasiadał na ławce trenerskiej Realu Madryt, dwa – w meczach Ligi Mistrzów, kiedy Mou pracował w Chelsea.

Ostatni raz ekipa portugalskiego szkoleniowca pokrzyżowała szyki Los Murciélagos 4 grudnia zeszłego roku. Mecz Real Madryt–Valencia rozgrywany na Bernabéu zakończył się wynikiem 2:0, a z boiska w 65. minucie wyrzucony został gracz Los Ches, David Albelda.

W czasie przygody trenerskiej w Londynie szkoleniowiec grał z Valencią w sezonie 2006/2007. Drużyna prowadzona przez Quiquego Sáncheza Floresa została wyeliminowana z europejskich rozgrywek po remisie 1:1 na Stamford Bridge i porażce 1:2 w rewanżu na Mestalla.

Gol Davida Silvy w pierwszym spotkaniu dał Hiszpanom nadzieję na zwycięstwo, jednak późniejsze trafienie Didiera Drogby skomplikowało drogę do awansu. Wynik rewanżu otworzył Fernando Morientes, ale dwa kolejne ciosy zadane przez Andrija Szewczenkę i Michaela Essiena (ostatnia bramka padła dopiero w 90. minucie) zakończyły udział Valencii w tamtej edycji Champions League.