/ realmadrid.com, własne

Juvenil A z pierwszym trofeum

Sukces podopiecznych Tristána Celadora

Po wczorajszym zwycięstwie 2:1 w derbowym meczu z Atlético Madryt młodzi zawodnicy Juvenilu A zapewnili sobie mistrzostwo piątej grupy División de Honor. Gole na wagę pierwszego tytułu w tym sezonie zdobyli Aguza i Jesé Rodríguez. Jedyne trafienie dla gospodarzy, otwierające wynik meczu, zaliczył Gallas.

Mecz nie rozpoczął się po myśli podopiecznych Tristána Celadora. W trzynastej minucie piłkę w pole karne z rzutu rożnego wprost na głowę Gallasa wrzucił jeden z graczy Atlético, a młody defensor celnym strzałem pokonał bezradnego Pacheco. 1:0.

Dokładnie dwadzieścia minut później był już remis. Najpierw w poprzeczkę po indywidualnej akcji trafił Jesé, a następnie dobitką z kilku metrów popisał się Aguza. 1:1.

Goście, podładowani zdobytą bramką, poszli za ciosem. I w końcu się udało. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na kolejną samodzielną akcję zdecydował się Jesé, tym razem jednak skuteczną. Hiszpan w pojedynkę ośmieszył obrońców Atlético i uderzeniem po ziemi skierował piłkę przy słupku bramki Hueto. 1:2.

W drugiej połowie czerwoną kartkę obejrzał Sergio. Kolejne minuty pokazały jednak, że zawodnicy Juvenilu potrafią radzić sobie w trudnych sytuacjach. Świetne interwencje Pacheco i dobra gra defensywna pozwoliły młodym Królewskim cieszyć się z pierwszego trofeum w tym sezonie. I to na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.