/ marca.com

Cristiano Ronaldo nie zagra przez 10 dni

Piłkarz wróci dopiero na Lyon

Cristiano Ronaldo po raz pierwszy w tym sezonie zszedł z boiska przed końcem meczu. Napastnik Realu Madryt odniósł kontuzję, przez co nie mógł kontynuować dalszej gry. W piątek o godzinie 10:00 przeszedł szczegółowe badania. - Mam nadzieję, że do niedzieli będzie wszystko w porządku i będę mógł pomóc drużynie - napisał na swoim twitterze piłkarz.

- Kontuzja nie jest poważna. Byliśmy pewni zwycięstwa i nie było potrzeby podejmować ryzyka - przyznał Ronaldo, który zszedł z boiska 13 minut przed końcem meczu z Malagą i tym samym nie ma już na koncie maksymalnej liczby minut, rozegranych w La Liga. W czwartkowym spotkaniu Portugalczyk strzelił trzy bramki drużynie, prowadzonej przez Manuela Pellegriniego. - Zawsze byłem dobrze traktowany za czasów, kiedy był trenerem w Realu Madryt - wyznał.

Przypuszczenia piłkarza okazały się złudne. Okazało się, że Portugalczyk ma naderwanie I stopnia włókien mięśnia dwugłowego uda lewej nogi. Zawodnik Realu Madryt nie zagra w meczach z Racingiem Santander i Herculesem. Wróci prawdopodobnie dopiero na mecz z Lyonem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Powrót do zdrowia ma potrwać 10 dni. Dziennik As informuje o nawet 15 dniach przerwy.