Bezradność na El Riazor

0:0 w La Coruńi

Real Madryt bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Deportivo La Coruńa. Królewscy, mimo kilku znakomitych okazji, nie znaleźli sposobu na Aranzubię. Remis na El Riazor oznacza stratę siedmiu punktów do prowadzącej Barcelony, która dziś pewnie, bo aż 3:0, wygrała na Majorce. No ale od początku.

W pierwszej odsłonie podopieczni Mourinho grali dość niemrawo. Defensywa pracowała bez zarzutów, ale z atakiem było już gorzej. Tak naprawdę bramkarz Deportivo był w pierwszych trzech kwadransach bezrobotny. Lepiej wyglądała druga połowa, choć szału też nie było. O ile miejscowi atakowali rzadko, o tyle gracze z Madrytu robili to raz za razem.

Już minutę po rozpoczęciu drugiej połowy uderzał Cristiano, ale Aranzubia sparował futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później ładną akcję przeprowadził Özil, ale ostatnie kluczowe podanie Niemca nie znalazło adresata.

Naprawdę gorąco zaczęło się robić na dziesięć minut przed zakończeniem meczu. Sygnał do ataku dał Ronaldo, groźnie uderzając z rzutu wolnego. Kilka sekund później w słupek trafił Adebayor, który chwilę wcześniej zmienił Lassa Diarrę.

W kolejnej akcji wyczyn Togijczyka skopiował Cristiano. Rozpacz, ręce opadły wszystkim, łącznie z Portugalczykiem. Prawdziwy szok kibice przeżyli jednak w 83. minucie. Xabi świetnie dograł na prawą stronę do Crisa, ten z pierwszej piłki odegrał do wbiegającego w pole karne Benzemy, a Francuz z kilku metrów nie trafił w bramkę. Wróć, w piłkę. Więcej akcji nie było potrzebnych, po tylu nieudanych próbach było jasne, że Królewscy nie wygrają tego meczu.

Drużyna prowadzona przez Mou ponownie traci więc siedem punktów do Barcelony. Przewaga wydaje się spora, choć, według mnie, Liga nie jest stracona. Jestem pewny, że ci piłkarze nie złożą broni. Nie mogą, bronią barw Realu Madryt.

Deportivo La Coruńa - Real Madryt 0:0 (0:0)