/ as.com, marca.com, realmadrid.com

Przyjaciele Casillasa 4:5 Przyjaciele Figo

Odbył się <i>Mecz nadziei</i>

W czwartek w madryckim Palacio de los deportes odbył się Mecz nadziei, w którym zmierzyły się drużyny, którym przewodzili Iker Casillas i Luis Figo. Spotkanie obejrzało prawie 8000 widzów. Zwyciężyli 5:4 przyjaciele Portugalczyka, którymi na boisku dowodził genialny Zidane. Przyjaciele Casillasa nawet prowadzili, a rytm ich grze nadawał Guti.

Na początku inicjatywę miała ekipa Portugalczyka. Akcje Figo i Zidane'a wciąż niepokoiły Casillasa, który musiał się kilka razy wykazać refleksem. Z drugiej strony odgryzał się Guti. Jednak przez pierwszy kwadrans kibice nie zobaczyli bramek. Niemoc przełamał dopiero 47-letni Emilio Butragueńo, któremu formy i figury pozazdrościć mogliby nawet obecni piłkarze. Wynik zmotywował przyjaciół Casillasa, którzy już po pięciu minutach byli na prowadzeniu. Pierwsza bramka padła po akcji Busquetsa i Osvaldo - bramkę strzelił zawodnik Espanyolu. Na prowadzenie zespół wyprowadził Guti strzałem z dystansu. Kibice cały czas oklaskiwali zagrania piłkarza Beşiktaşu. Tak zakończyła się pierwsza część spotkania, o wiele więcej emocji kibice przeżyli w drugiej połowie.

Po dziesięciu minutach wynik podwyższył ponownie pięknym strzałem Guti. Przyjaciele Ikera do tego momentu dominowali w drugiej odsłonie, ale minutę później Granero po kapitalnej asyście Zidane'a pozwolił drużynie Figo wrócić do gry. Chwilę potem gola na wagę remisu strzelił Futre. Świetny fragment gry swojej drużyny przypieczętował sam Figo, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. Przeciwnicy jednak się nie poddali i doprowadzili do remisu dzięki pięknemu trafieniu Osvaldo. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ale zamieszanie w obronie drużyny Ikera wykorzystał Granero i dał zwycięstwo swojej ekipie.

Zyski z tego spotkania podzielono na projekty charytatywne. 50% powędrowało do Ligi Różnic Kulturowych - projektu, który będzie realizowany w różnych hiszpańskich miastach w 2011 roku, 25% do Fundacji Luisa Figo i ostatnia część na rzecz Fundacji Ikera Casillasa, które jest na etapie tworzenia.

- Niełatwo jest zgromadzić tak wielu ważnych zawodników w jednym miejscu. Mam nadzieję, że dzieci cieszyły się grą obecnych zawodników, a ich rodzice piłkarzy z przeszłości - powiedział po meczu zadowolony Casillas. Wtórował mu Luis Figo. - Osiągnęliśmy cel i wlaliśmy nadzieję w serca dzieci z najbardziej niekorzystną sytuacją.

Przyjaciele Casillasa: Casillas, Hierro, Karembeu, Busquets, Guti, Lamouchi i Osvaldo oraz Celades i Tissote.
Trener: Luis Aragonés

Przyjaciele Figo: Cristian Álvarez, Couto, Sanchís, Miguel Torres, Granero, Figo i Zidane oraz Butragueńo, Futre i Sa Pinto.
Trener: Michel

Sędzia: Muńiz Fernández.

Więcej zdjęć z tego spotkania możecie znaleźć tutaj, tutaj i tutaj.