Bramka Moraty w 10. sekundzie nie ratuje Castilli

Wychowankowie ulegli w wyjazdowym meczu z Lugo 3:1

Po passie meczów bez porażki, młodzi madridistas złapali zadyszkę, ulegli w dwóch kolejnych spotkaniach i oddalili się od strefy gwarantującej miejsce w play-offach. W weekend silniejsze okazało się Lugo, które mimo utraty gola już w pierwszej minucie wygrało odwróciło losy potyczki i wygrało 3:1. Utrata punktów oznacza dla Castilli spadek z dziesiątej na dwunastą lokatę.

Wyniki 14. kolejki i aktualna tabela

Zaczęło się pięknie. W dziesiątej sekundzie Morata zmusił do błędy defensora i odebraną futbolówkę natychmiast umieścił w siatce, wyprowadzając canteranos na prowadzenie. Przyjezdni zaskoczyli wicelidera I grupy Segunda División i nie zamierzali na tym poprzestać. Siedem minut później bliski podwyższenia wyniku ponownie była Morata, ale rywale nie pozostawali dłużni. W 19. minucie wyśmienita interwencja Jesúsa uratowała zespół przed remisem, ale w kolejnej akcji nawet portero Castilli był bezradny. Po główce Iván González piłka idealnie zmieściła się między poprzeczką i wyciągniętymi rękami bramkarza.

W drugiej odsłonie inicjatywa należała już głównie do gospodarzy, który wysoko stosowali pressing, nie pozwalając Królewskim na skonstruowanie akcji. Dziesięć minut po powrocie na murawę Lugo wyszło na prowadzenie. Znów do siatki trafił Iván González, znów po rzucie rożnym i strzale głową… Podopiecznym Alejandro Menéndeza nie udało się odpowiedzieć na straconego gola i pole do popisu definitywnie oddali rywalom. Ci wykorzystali przewagę w 80. minucie, gdy kontratak wykończył Monti.

W przyszłą niedzielę rywalem Castilli będzie Vecindario, zajmujące czwarte miejsce od końca, zatem nadarza się okazja do podreperowania dorobku punktowego.

Lugo: Escalona; Cristobal, Belforti, Víctor, Manu; Marcos, Pita; Iván González, Arroyo (Antas min. 82.), Monti (Ballesteros min. 89.); i Azcorra (Yago min.68.).
Real Madryt Castilla: Jesús; Carvajal, Juanan, Goni, Nacho; Álex (Joselu min. 71.), Fran Rico; Juanfran, Sarabia, Denis (Javi H. min. 80.); i Morata.