/ RealMadryt.pl, ACB.com

Liga ACB: Wymęczone zwycięstwo z Valladolidem

Koszykarze Realu Madryt wygrali różnicą pięciu punktów

Caja Laboral i Real Madryt. Obie drużyny, w takiej właśnie kolejności, zajmują czołowe miejsca w tabeli hiszpańskiej ligi koszykówki. Pierwsza z nich ograła podczas minionego weekendu Barcelonę, natomiast Królewscy poradzili sobie z zawodnikami z Valladolidu (87:82).

Niepowodzenie na belgijskim parkiecie odbiło się na grze podopiecznych Ettorego Messiny w znacznym stopniu. Mało brakowało, a goście z Kastylii powtórzyliby wyczyn koszykarzy z Charleroi. Z miejsca postawili dobrą obronę, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

Te rozpostarły się zaraz po trafieniach Jorge Garbajosy i Claya Tuckera, wiodąc ku pierwszej znaczącej przewadze (21:12). Wspomniany Amerykanin na początku drugiej kwarty nawiązał świetną współpracę z Ante Tomiciem, powiększając różnicę do czternastu punktów (31:17). Gracze Blancos de Rueda Valladolid zmniejszyli ją, wciąż jednak będąc za plecami gospodarzy. Ci z kolei, mimo korzystnego wyniku, nadal nie przekonywali kibiców, nie pozwalających na tak prędkie zamazanie wpadki z Euroligi.

I słusznie. Z tą ekipą nic nie wiadomo. Gdy po przerwie goście doprowadzili do remisu, przy czterdziestu siedmiu punktach, ochota na ładną grę momentalnie przeszła. Liczyło się tylko zwycięstwo – finezję można było pozostawić na inną okazję.

Poprawa defensywy i ciekawsze rozwiązania w ataku pozwoliły na passę 13:3, ponownie przymykającą drzwi przed rywalami z Valladolidu. Ci wciąż wierzyli, że uda im się je otworzyć i przekroczyć próg. Na cztery minuty przed końcem brakowało im do tego tylko dwóch punktów (71:69), które uniemożliwił im odrobić, celnymi rzutami, Carlos Suárez.

Cieszy zwycięstwo, cieszy drugie miejsce w tabeli, martwi natomiast dyspozycja koszykarzy. Tak, koszykarzy, bowiem z pojęciem „drużyna” mają oni dziś niewiele wspólnego.

87 – Real Madryt (22+21+21+23): Rodríguez (7), Llull (7), Tucker (11), Reyes (11), Fischer (8) – Suárez (16), Tomić (16), Garbajosa (9), Vidal (2).

82 – Blancos de Rueda Valladolid (15+19+22+26): Van Lacke (8), García (15), Dumas (4), Barnes (11), Slaughter (8) – López (3), Martín (7), Báez (6), Stanić (2), Robinson (18).