Królewscy w reprezentacjach

Wielki mecz Cristiano Ronaldo; ładna bramka Benzemy

Portugalia gromi Hiszpanię
Do dużej niespodzianki doszło wczoraj w Lizbonie na Estádio da Luz, gdzie Portugalia zemściła się za wyeliminowanie z Mundialu w RPA i rozgromiła obecnych mistrzów świata, Hiszpanię (4:0). Tuż przed przerwą bramkę zdobył Carlos Martins, natomiast w drugiej połowie gości pogrążyły trafienia Hugo Almeidy, Héldera Postigy i samobójcze Sergio Ramosa. Portugalczycy zdobyli jeszcze jedną bramkę za sprawą Cristiano Ronaldo, który wręcz ośmieszył całą obronę Hiszpanów z Gerardem Piqué i Ikerem Casillasem na czele, ale arbiter trafienia niesłusznie nie uznał.

Jeśli chodzi konkretnie o madridistas, Ricardo Carvalho rozegrał całą pierwszą połowę, natomiast od 45. minuty zastąpił go Pepe. Cristiano Ronaldo również rozegrał tylko 45 minut, będąc niezaprzeczalnie najlepszym zawodnikiem w pierwszej połowie. Po stronie gości Iker Castillas i Sergio Ramos rozegrali całe spotkanie, Xabi Alonso spędził na boisku 58 minut, a Álvaro Arbeloa minut 20. Raúl Albiol cały mecz przesiedział na ławce.

MeczWynikMiejsce
Portugalia - Hiszpania4-0Lizbona

Argentyna lepsza w klasyku
Albicelestes ostatecznie okazali się lepsi od Canarinhos (1:0) za sprawą niezawodnego Lionela Messiego, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu już w doliczonym czasie gry. W spotkaniu tym wzięło udział dwóch zawodników Realu Madryt. Gonzalo Higuaín, który zmarnował dogodną sytuację na otworzenie wyniku meczu, na boisku przebywał tylko do 45. minuty. Ángel Di María z kolei rozegrał całe spotkanie.

Argentyna - Brazylia1-0Ad-Dauha

Benzema bryluje na Wembley
Francja wygrała w wyjazdowym pojedynku z Anglią (2:1) głównie za sprawą Karima Benzemy, który był wczoraj praktycznie nie do zatrzymania. Napastnik Królewskich otworzył wynik spotkania, popisując się bardzo ładną akcją w 16. minucie pojedynku. Karim spędził na boisku w sumie 68 minut, gdyż w drugiej połowie został zmieniony przez Loïca Rémy'ego. Drugą bramkę dla Francji zdobył Mathieu Valbuena, natomiast honor Anglików starał się ratować Peter Crouch.

Anglia - Francja1-2Londyn

Niemcy remisują ze Szwecją
Jak można się było spodziewać, w meczu pomiędzy Niemcami a Szwecją (0:0) obeszło się bez fajerwerków. Szkoleniowiec Joachim Löw skorzystał z towarzyskiego charakteru spotkania i dał zadebiutować czwórce nowych zawodników. Pomocnik Realu Madryt, Sami Khedira, rozegrał 58 minut.

Szwecja - Niemcy0-0Göteborg

Diarra wygrywa w afrykańskim pojedynku
Mali mierzyło się wczoraj z Demokratyczną Republiką Konga w towarzyskim meczu, który odbył się we Francji. Reprezentacja Mahamadou Diarry na spokojnie pokonała ekipę ze środkowej Afryki, aplikując jej trzy bramki, tracąc przy tym jedną.

Mali - DR Konga3-1Évreux