/ RealMadryt.pl, ACB.com

Osiemsetne zwycięstwo Realu Madryt w ACB

Koszykarze ograli Joventut 72:64

Ettore Messina i jego podopieczni zapisali się w historii koszykarskiej sekcji klubu, notując osiemsetną wygraną klubu w rozgrywkach Ligi ACB. Ofiarą tego jubileuszu okazała się być drużyna Joventutu (64:72), od samego początku spotkania walcząca z niekorzystnym wynikiem.

Real Madryt nie potrafił wykorzystać wielu z pierwszy akcji, jednak wspomnieni rywale marnowali je wszystkie. Minęła połowa kwarty, a DKV Joventut nadal był bez punktu! Gospodarze razili nieskutecznością, nie mając nawet okazji na poprawkę, bowiem koszykarze z Madrytu zbierali niemalże wszystkie piłki pod własnym koszem. Bardzo dobrze funkcjonowała także ich dokładna obrona.

Dopiero po siedmiu minutach miejscowa, katalońska publiczność doczekała się trafienia, a uczynił tego były madridista, Quinton Hosley. Co ciekawe, na jego punkty odpowiedział Clay Tucker, były... badalonista.

Po pierwszych dziesięciu minutach mecz statystycznie i optycznie wyglądał na dominację Los Blancos. Przeciwnikom zaczęły puszczać nerwy. Mało brakowało, a doszłoby do bójki – Henk Norel wdał się w intensywną kłótnię z Novicą Veličkoviciem i Sergio Llullem. Po tym incydencie, Badalona zaczęła grać lepiej, odrobiła siedem punktów i zyskała nadzieję na dogonienie rywala. Nic z tego. Dwie trójki Llulla nieco stonowały towarzystwo.

Mecz stał na wyrównanym poziomie, gra była ostra, niekiedy za ostra. Brakowało ładnej dla oka koszykówki – więcej było akcji nieskładnych, aniżeli przemyślanych, dobrze rozegranych. Joventut, mając ponad dwadzieścia punktów na minusie, był na straconej pozycji. Miał sporo czasu, aby się z tego wyniku podnieść. Ostatecznie przewaga gości utrzymała się do końcowej syreny, chociaż jeszcze w ostatnich sekundach zawodnicy La Penyi liczyli na błędy przeciwników.

Po zwycięstwach z Lagun Aro GBC (83:53) oraz z Brose Baskets w Eurolidze (83:81), zawodnicy koszykarskiego Realu Madryt zapisują na koncie kolejne, pozostając w ścisłej czołówce ligowej tabeli.

64 – DKV Joventut (5+15+22+22): Robinson (2), Tomas (5), Flis (-), English (-), McDonald (10) – Franch (4), Hosley (16), Trias (9), Homs (-), Jelinek (9), Norel (9), Llovet (-).

72 – Real Madryt (22+22+15+13): Rodríguez (8), Tucker (13), Suárez (2), Reyes (8), Fischer (6) – Tomić (6), Fisher (-), Veličković (-), Vidal (5), Garbajosa (5), Mirotić (2), Llull (17).