/ RealMadryt.pl, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Milanem

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował w czwartej kolejce Ligi Mistrzów z Milanem 2:2. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
San Iker po raz pierwszy w tym sezonie musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki i bez wątpienia było to dotychczas jego najsłabszy występ. Pierwszy gol to bardzo duża pomyłka Ikera, który źle ustawił się przy zagraniu Ibrahimovicia i wybił piłkę wprost na głowę Inzaghiego. Druga bramka to nie tylko wina sędziego liniowego, ale też Hiszpana, który mógł lepiej zachować się w tej sytuacji. Usprawiedliwić można go tym, że gdyby nie błąd Pepego przy pierwszym golu i asystenta Webba przy drugim to te sytuacje nie miałyby w ogóle miejsca.
Sergio Ramos
Dobry mecz w wykonaniu Sergio. Co prawda Rossonerim kilka razy udało się go ograć, ale nie potrzeba wszystkich palców u ręki żeby zliczyć te sytuacje. Świetnie radził sobie z Ronaldinho, który przecież jeszcze pięć lat temu ogrywał Sergio jak dziecko w pamiętnym meczu na Santiago Bernabéu, a w środę to piłkarz Realu był górą. Hiszpana trzeba pochwalić też za mnóstwo świetnie przeciętych i przechwyconych piłek, co pozwalało nam na szybkie wyprowadzanie kontr.
Ricardo Carvalho
Nie miał wiele pracy w tym meczu. Jego zadania ograniczały się głównie do pojedynków główkowych i wybijania piłek po dośrodkowaniach Ronaldinho, Pirlo czy Boatenga. Nie popełnił błędu przy żadnej ze straconych bramek, zagrał na swoim dobrym poziomie. Można też zauważyć, że Mourinho darzy go ogromnym zaufaniem, bo to on, a nie Pepe w drugim meczu z rzędu pozostał na boisku do końca meczu, gdy trzeba było wprowadzić dodatkowego gracza z ofensywy.
Pepe
Niestety, ale podobnie jak i w pojedynku z Hérculesem tak i teraz Portugalczyk w największym stopniu ponosi winę za utratę gola. Tak się niefortunnie dla Pepe złożyło że, był to jego jedyny błąd w tym meczu i gdyby nie ta pomyłka można by śmiało napisać, że były piłkarz Porto zagrał idealnie. Do 67. minucie nie pozwalał na nic Pato i Zlatanowi, którego nie odstępował na krok i zatrzymywał w każdej akcji.
Marcelo
Wielu kibiców czekało na mecz z renomowanym rywalem na jego terenie, żeby przekonać się czy Marcelo naprawdę stał się świetnym obrońcą czy może potrafi dobrze grać tylko z przeciętnymi zespołami. Wątpliwości zostały rozwiane. Boateng i Pato nie potrafili poradzić sobie z Brazylijczykiem, gdy tylko któryś z nich przebywał blisko Marcelo, to za chwile tracił piłkę na rzecz piłkarza Realu. Jedyne sytuacje kiedy któryś z nich zdołał się przedrzeć prawą stroną miały miejsce wtedy, gdy Marcelo nie nadążał z powrotem do obrony, po akcjach w ataku. A owe akcje w ataku również robiły wrażenie, łatwość z jaką były gracz Fluminense mijał piłkarzy Milanu była niesamowita.
Sami Khedira
Po meczu z Hérculesem Mourinho oznajmił dziennikarzom, że najlepszym zawodnikiem w tamtym pojedynku był właśnie Niemiec. W środę może nie był najlepszy, ale na pewno był jednym z lepszych. Dobrze radził sobie z Pirlo i nie pozwalał mu grać blisko napastników Milanu, przez co Włoch był zmuszony do rozgrywania piłki nawet z własnej połowy. Poprawił też grę na małej przestrzeni i kilka razy potrafił szybko wymienić piłkę z Özilem, Di Maríą czy Xabim, co pozwalało często na łatwe ominięcie pomocników czerwono-czarnych. To jego podanie umożliwiło Di Maríi swobodne przedostanie się pod pole karne Milanu i dogranie piłki do Higuaína, po którym padł gol.
Xabi Alonso
Brał ciężar gry na swoje barki. W przeciwieństwie do spotkania z Herculanos bardziej poświęcił się grze ofensywnej niż defensywnej, co nie było może aż tak widoczne bo przebywał bliżej obrońców niż napastników. Posłał kilka świetnych podań otwierających drogę do bramki, dobrze rozrzucał piłki do skrzydeł, ale nie zapominał też o wspomaganiu Khediry i Ramosa oraz pozostałych defensorów.
Mesut Özil
Niestety, ale Niemiec zaprezentował się najsłabiej z kwartetu ofensywnego Realu. Ponosi winę za utratę pierwszego gola, bo zbyt długo holował piłkę i piłkarze Milanu odebrali mu ją z łatwością, po chwili szybko transportując ją do Zlatana. Niepokojące jest to, że w drugiej połowie zupełnie opadł z sił, łatwo tracił piłkę i niedokładnie podawał. Plus za dwa groźne strzały pod koniec meczu i kilka niezłych zagrań w pierwszej połowie. Widać, że potrzebuje odpoczynku, ale posadzenie go na ławce w meczu z Rojiblancos nie wchodzi w grę.
Ángel Di María
Kolejny dobry mecz Argentyńczyka. W pierwszej połowie był najlepszym zawodnikiem Królewskich obok Pepe. Gromkie brawa należą mu się szczególnie za asystę przy golu Higuaín, kapitalnie zwiódł całą defensywę Milanu i wyłożył piłkę jak na tacy swojemu rodakowi. Podobnie jak Özila w drugiej połowie opuściły go siły i brakowało nieco jego szarż skrzydłem, ale znów trzeba go pochwalić za częste powroty do obrony i pomoc Ramosowi i Marcelo.
Cristiano Ronaldo
Rzadko oglądamy takie mecze, kiedy ciężko pochwalić za coś Ronaldo, albo za coś go zganić. Po prostu średni mecz Portuglaczyka, niczym nie zachwycił, aczkolwiek oddał kilka groźnych strzałów na bramkę Abbiatiego, ale też kilka zupełnie niecelnych. Allegri za wszelką cenę chciał go wyłączyć z gry i chciał żeby Ronaldo jak najrzadziej był przy piłce. Przez co cały mecz pilnowało go dwóch piłkarzy, na prawej stronie Abate, a na lewej Zambrotta, a na krok nie odstępował go Gattuso. Minus za zachowanie przy starciu z Abate, który uderzył go w okolice szyi, a CR7 teatralnie upadł na murawę trzymając się za twarz. Takie zagrania są powszechne dla piłkarzy w bordowo-granatowych barwach, ale w białej koszulce nie wypada tak się zachowywać.