/ RealMadryt.pl, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Hérculesem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w dziewiątej kolejce Primera División Hércules 3:1. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
W pierwszej połowie uchronił nas raz przed utratą gola, po strzale Davida Trezeugeta, natomiast przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia. W drugiej części meczu równie dobrze mógłby usiąść sobie na trybunach, bo nie miał nic do roboty. Był to czwarty meczu z rzędu w lidze, w którym Casillas stracił gola.
Sergio Ramos
Po części ponosi winę za utratę gola. Do spółki z Pepe nie upilnowali Trezeugeta, aczkolwiek można go usprawiedliwiać tym, że za plecami miał jeszcze Thomerta, do którego również mogła trafić piłka. Poza tym nie popełnił więcej poważniejszych błędów, kilka razy dobrze zastopował Nelsona Valdeza i wspomnianego Oliviera Thomerta. W ofensywie nie był tak widoczny jak nas do tego przyzwyczaił, ale gdy już angażował się do ataku to dobrze współpracował z Di Maríą.
Ricardo Carvalho
Musiał wczoraj mocno wspomagać Pepe, bo ten grał poniżej oczekiwań i asekurować Marcelo, kiedy Brazylijczyk hasał pod polem karnym Calatayuda. Dobrze się ustawiał, przeciął sporo akcji rywali, a Valdez i Trezeuget nie mięli z nim łatwego życia. W niepotrzebny sposób zarobił żółtą kartkę, ale to dopiero drugi kartonik na jego koncie w tym sezonie.
Pepe
Najsłabsze spotkanie Portugalczyka w tym sezonie. To on w największej mierze ponosi winę przy za utraconego gola, nie zrobił nic żeby uniemożliwić Trezeugetowi oddanie strzału. Na dodatek od początku meczu sprawiał wrażenie bardzo niepewnego w tym co robi. Mniej więcej po pół godzinie jakość jego gry nieco wzrosła, ale głównie dlatego, że Herculanos skupili się na bronieniu wyniku.
Marcelo
Podobnie jak Pepe i Ramos, młody Brazylijczyk również zawinił nieco przy strzale Trezeugeta w trzeciej minucie, Marcelo nie zdołał zablokować dośrodkowania na głowę Francuza. Poza tym w pierwszej połowie raz pozwolił przedrzeć się prawa stroną Tiago Gomesowi i dośrodkować w pole karne, przed utratą gola musiał ratować nas Casillas. I to by było na tyle jeśli chodzi o złe zagrania lewego obrońcy w tym meczu, za te dwa błędy zrehabilitował się kapitalną akcją przy pierwszym golu Ronaldo i ogólnie jego gra z przodu mogła się w tym meczu bardzo podobać.
Sami Khedira
Niemiec z konieczności grał wczoraj na dwóch pozycjach, jak zawsze rozpoczął mecz jako defensywny pomocnik, ale przez kilka minut grał tez na pozycji środkowego obrońcy i dobrze wywiązał się ze swoich zadań defensywnych. Angazował się też w akcje ofensywne, ale z mizernym skutkiem.
Xabi Alonso
Miał wczoraj sporo pracy. Przez to, że Khedira niepotrzebnie kilka razy zapędził się pod bramkę Calatayuda, musiał go asekurować i wypełniać boiskowe zadania Niemca, dlatego tak zanotował tak sporo odbiorów. Nie przeszkodziło mu to jednak w grze do przodu i zagraniu kilku ładnych piłek do partnerów.
Mesut Özil
Niemiec nie potrafił wczoraj znaleźć sobie odpowiedniego miejsca na boisku. Raz grał na skrzydle, raz tuż za napastnikami, a pod koniec meczu obok Xabiego Alonso. Zagrał kilka dobrych piłek do Higuaín i Di Maríi, ale poza tym przez długie okresy był niewidoczny.
Ángel Di María
Przede wszystkim trzeba go pochwalić za czujność w polu karnym, był tam gdzie powinien być Higuaín przy strzale Ronaldo i doprowadził do wyrównania. Jednak poza golem nie zrobił nic nadzwyczajnego, rozegrał po prostu solidne zawody, okraszone zdobyczą bramkową.
Cristiano Ronaldo
Asysta, dwa gole i dobra gra w drugiej połowie, za to przede wszystkim trzeba docenić Portugalczyka. Jednak w pierwszej części meczu oglądaliśmy Cristiano z września tego roku, sporo strzałów z nieprzygotowanych pozycji i egoistyczna gra, Mourinho musiał szepnąć mu kilka słów w przerwie. Szkoda, że zmarnował stuprocentową okazję pod koniec meczu, bo mógł zaliczyć hattricka.
Gonzalo Higuaín
Argentyńczyk wciąż jest w fazie poszukiwania formy z tamtego sezonu. Wczoraj był najsłabszym zawodnikiem na boisku w naszych szeregach. Nie pokazywał się do gry i nie wywierał presji na Calatayudzie. Na dodatek zmarnował jedną świetną okazję do zdobycia gola.