Królewscy w reprezentacjach

Podsumowanie występów naszych kadrowiczów

Hiszpania liderem grupy
Hiszpania odniosła wczoraj bardzo ważne zwycięstwo w Glasgow, pokonując Szkocję (3:2). W pierwszym składzie gości znaleźli się Iker Casillas, Sergio Ramos i Xabi Alonso. Warto podkreślić, że to właśnie andaluzyjski defensor Królewskich wywalczył rzut karny, który wykorzystał David Villa. W drugiej połowie bramki dla Hiszpanii zdobyli Andrés Iniesta i Fernando Llorente. Dla Szkocji z kolei strzelali Steven Naismith i samobójczą bramkę Gerard Piqué. Álvaro Arbeloa nie pojawił się na boisku.

MeczWynikMiejsce
Hiszpania - Litwa3-1Salamanka
Szkocja - Hiszpania2-3Glasgow

Portugalia wraca na drogę zwycięstw
Po fatalnym rozpoczęciu kwalifikacji do Euro 2012 reprezentacja Portugalii wkroczyła w końcu na odpowiednią drogę. Po domowym zwycięstwie z Danią przyszła pora na wyjazdowy triumf nad Islandią (3:1). W pierwszym składzie gości znalazła się cała trójka portugalskich madridistas - Ricardo Carvalho, Pepe i Cristiano Ronaldo. Cieszy fakt, że ten ostatni otworzył wynik wczorajszego spotkania, pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z rzutu wolnego. Warto przypomnieć, że Cristiano trafienie zanotował także w pierwszym meczu z Danią.

Portugalia - Dania3-1Porto
Islandia - Portugalia1-3Reykjavík

Niemiecki walec
Wydaje się, że reprezentacja Niemiec nie ma godnego siebie rywala w grupie A. We wczorajszym meczu z Kazachstanem nasi zachodni sąsiedzi odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu podczas kwalifikacji do Euro 2012. Oczywiście w pierwszym składzie Niemców znaleźli się Mesut Özil i Sami Khedira. Ten pierwszy brał udział przy pierwszej bramce Miroslava Klosego i został zmieniony w 79. minucie. Khedira z kolei rozegrał pełne 90 minut. Trzeba też przypomnieć, że Özil zanotował bramkę w meczu z Turcją.

Niemcy - Turcja3-0Berlin
Kazachstan - Niemcy0-3Astana

Francja nabiera tempa
Francuzi w końcu mogą być zadowoleni ze swojej reprezentacji - dwa mecze i dwa dwubramkowe zwycięstwa. Po odprawieniu Rumunii wczoraj przyszła pora na spotkanie z Luksemburgiem. Wynik meczu otworzył Karim Benzema, który znalazł się w pierwszym składzie. Z kolei Lassana Diarra nie rozegrał ani jednej minuty w żadnym ze spotkań.

Francja - Rumunia2-0Paryż
Francja - Luksemburg2-0Metz

Hiszpania U-21 awansowała do Euro
Reprezentacja Hiszpanii U-21 pokonała wczoraj w rewanżowym meczu Chorwację (3:0) i tym samym zapewniła sobie awans do Euro U-21 w Danii. Tym samym młodzi Hiszpanie staną przed szansą walki o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Niestety Sergio Canales w ogóle nie pojawił się na boisku.

Hiszpania - Chorwacja2-1Burgos
Chorwacja - Hiszpania0-3Varaždin

Pierwszy mecz kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki w 2012 roku rozegrała także reprezentacja Mali, w której występuje Mahamadou Diarra. Malijczycy wyszli obronną ręką i pokonali u siebie Liberię (2:1). Na koniec trzeba wspomnieć o meczu niezwiązanym z żadnymi kwalifikacjami. Kadra Argentyny w wyjazdowym spotkaniu w Tokio poległa z reprezentacją Japonii (0:1). Od 33. minuty na boisku pojawił się Gonzalo Higuaín. Ángel Di María z kolei rozegrał tylko siedem minut.