/ własne, realmadrid.com, marca.com

Podsumowanie meczów reprezentacyjnych

Cristiano i Özil z bramkami

Hiszpania kontynuuje świetną passę
Mistrzowie świata ponownie sięgnęli po komplet oczek. Tym razem ofiarą podopiecznych Del Bosque okazała się Litwa, która w Salamance przegrała 1:3. Dwa gole zdobył Llorente, a trzeciego dołożył Silva. Honorową bramkę dla przyjezdnych strzelił zaś Šernas, napastnik Widzewa Łódź. Od początku na murawie zameldowali się Casillas i Sergio Ramos, dla którego było to 70. spotkanie w barwach reprezentacji.

Co ciekawe, hiszpański defensor w jubileuszowym meczu popisał się dwoma asystami. W 84. minucie musiał jednak opuścić boisko z powodu kontuzji kostki, zastąpił go Arbeloa. Nie zagrał natomiast Xabi Alonso, którego dopadła angina. Mimo to, obaj piłkarze mają szansę na występ przeciwko Szkocji. Hiszpania po dwóch spotkaniach eliminacyjnych ma na koncie sześć punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie I.

Lider we Francji
Drugie z rzędu zwycięstwo reprezentacji Francji. Trójkolorowi po bramkach Remy’ego i Gourcuffa ograli 2:0 w Paryżu zespół Rumunii. Warto dodać, że bohaterowie rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych i na boisko weszli dopiero w drugiej połowie. O ile Laurent Blanc od początku postawił na Benzemę, którego w 87. minucie zmienił Payet, o tyle Lassana Diarra nie pojawił się na murawie nawet na minutę. Dzisiejsza wygrana dała Francji pozycję lidera w grupie D.

Hiszpania U-21 jedną nogą na Euro 2011
2:1 - takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie barażowe, w którym zmierzyli się piłkarze Hiszpanii i Chorwacji. Dla miejscowych trafiali Adrián i San José, dla przyjezdnych Skolnik. Sergio Canales większość meczu oglądał z ławki rezerwowych - na murawie pojawił się na ostatnie 8 minut, zmieniając Parejo. Rewanż odbędzie się 12 października o godzinie 16:00 na Hampden Park w Glasgow.

Pierwsza wygrana Portugalii
Paulo Bento udanie zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji Portugalii. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego ograł 3:1 na własnym stadionie Danię. Na listę strzelców w pierwszej połowie dwukrotnie wpisał się Nani, a w końcówce meczu bramkę zdobył Cristiano Ronaldo. Dla gości trafił natomiast… Carvalho. Wspomniani madridistas zagrali od pierwszego gwizdka, podobnie jak Pepe. Jeśli chodzi o sytuację w grupie, Portugalia z dorobkiem czterech oczek zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, prowadzi Norwegia, która jak dotąd wygrała wszystkie spotkania.

Turcja bez szans w meczu z Niemcami
Joachim Löw i jego piłkarze nie spuszczają nogi z gazu. Niemiecki zespół ograł wczoraj 3:0 w Berlinie reprezentację Turcji. Dwa gole, odpowiednio otwierające i zamykające wynik spotkania, zdobył Klose. Ponadto do siatki trafił również Özil. Mimo dobrego meczu i kolejnego gola, 21-latek ponownie przekonał się o nienawiści, jaką darzą go kibice z jego rodzimego kraju. Na murawie pełne 90 minut przebywał oczywiście Khedira. Dzięki zwycięstwu nasi zachodni sąsiedzi utrzymali pierwszą pozycję w grupie A.

Długi lot i porażka Argentyńczyków
Japonia, prowadzona przez Alberto Zaccheroniego, ograła w towarzyskim meczu Argentynę. Trafienie na wagę zwycięstwa w 19. minucie zaliczył Okazaki. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczęli dwaj piłkarze Realu Madryt - Di María i Higuaín. Pierwszego na murawie można było ujrzeć dopiero w ostatnich pięciu minutach spotkania, drugi jeszcze przed przerwą zmienił kontuzjowanego Diego Milito.

Mali ogrywa Liberię
Gracze reprezentacji Mali nie chcą opuścić Pucharu Narodów Afryki w Gwinei Równikowej i Gabonie. Drużyna prowadzona przez Stephena Keshiego odrobiła więc zadanie domowe i po ciężkim meczu eliminacyjnym pokonała 2:1 dobrze spisującą się Liberię. Do siatki przyjezdnych trafiali Abdou Traoré i Dramane Traoré, gola dla gości zdobył Lewis. Całe spotkanie rozegrał Mahamadou Diarra.