/ RealMadryt.pl, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Jak grali nasi?

Królewscy w trzeciej kolejce Primera División pokonali na wyjeździe Real Sociedad 2:1. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Realu Madryt wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6

Iker Casillas
To kolejne spotkanie, w którym Iker nie miał praktycznie nic do roboty. Tym razem jednak dał się pokonać Raúlowi Tamudo i zakończył passę bez straty gola na 331 minutach. Nie można jednak winić go za utratę tego gola. Poza tym musiał interweniować tylko dwukrotnie, a najwięcej kłopotów sprawiło mu dośrodkowanie Griezmanna, które w ostatniej fazie lotu piłki przerodziło się w strzał.
Sergio Ramos
Tragiczny występ Andaluzyjczyka. Nie zagrał w spotkaniu z Ajaxem z powodu drobnego urazu, ale wczoraj miał być gotowy na 100%, a nie był nawet na 50%. Griezmann i Tamudo ogrywali go jak juniora albo po prostu nie nadążał wracać do defensywy po akcjach ofensywnych, w których zresztą nie pokazał nic ciekawego. Niestety, ale Sergio to chyba jednak piłkarz stworzony do gry na środku obrony, a nie na boku, dlatego Mourinho tak bardzo chciał Maicona i dlatego Pellegrini ustawiał Ramosa na środku kiedy tylko mógł.
Ricardo Carvalho
Portugalczyk rozgrywał wczoraj kolejny bezbłędny mecz, ale tylko do 61. minuty. Były piłkarz Chelsea nie upilnował w polu karnym Raúla Tamudo, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Gdyby nie ten jeden błąd Ricardo na pewno zaliczyłby ten mecz do udanych, bo kilkukrotnie przecinał groźne podania rywali, pewnie grał głową i dobrze asekurował Marcelo, gdy ten wędrował pod bramkę Claudio Bravo.
Pepe
Bez wątpienia Portugalczyk był wczoraj najlepszym zawodnikiem meczu i nie tylko dlatego, że jest współautorem drugiego gola. Jak dotąd Pepe obok Casillasa to jedyny piłkarz, który jeszcze w tym sezonie nie zawiódł i utrzymuje od początku równy, dobry poziom. Wczoraj Portugalczyk jak zwykle świetnie radził sobie w pojedynkach główkowych i odebrał najwięcej piłek spośród całego zespołu.
Marcelo
Wychowanek Fluminense zagrał wczoraj słabiej niż w pojedynku z Ajaxem, ale i tak nie można mieć wielu zastrzeżeń co do jego gry. Jak w każdym spotkaniu pełnił w zasadzie rolę skrzydłowego, a nie bocznego obrońcy, przez co w pierwszej połowie Xabi Prieto kilka razy bez problemu przedzierał się prawą stroną boiska, ale w drugiej części meczu Brazylijczyk grał w obronie już dużo uważniej. W ofensywie jak zawsze robił dużo zamieszania, a pod koniec meczu o mały włos nie zdobył gola.
Sami Khedira
Patrząc na statystyki Niemca można by pomyśleć, że zagrał kolejne poprawne spotkanie. Nic bardziej mylnego, wczoraj było dużo gorzej niż w poprzednich trzech potyczkach. Mnóstwo niedokładnych podań, mało odbiorów, brak zrozumienia z Xabim Alonso, przez co w pierwszej połowie Sociedad zdominowało grę w środku pola i bez problemu zamykało nas naszej połowie boiska. Na jego usprawiedliwienie można dodać to, że prawdopodobnie w pierwszej połowie nabawił się jakiegoś lekkiego urazu kostki, bo w jednym ze starć jego stopa wygięła się w nienaturalny sposób, przez co kilka minut przebywał poza placem gry.
Xabi Alonso
Obok Sergio Ramosa i Gonzalo Higuaína był naszym najgorszym zawodnikiem na boisku. Tyle niedokładnych podań i złych przyjęć piłki ile wczoraj wykonał Bask, można by obdzielić na kilka jego poprzednich spotkań. Szczególnie w pierwszej połowie prezentował się fatalnie, kiedy nie wychodziło mu praktycznie nic i dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach posłał kilka niezłych crossów. Xabi był chyba nieco skrępowany grą przeciwko klubowi, którego jest byłym piłkarzem i wiernym kibicem.
Mesut Özil
Po dwóch świetnych występach przeciwko Osasunie i Ajaxowi, przyszła pora na słaby mecz w wykonaniu młodego Niemca. Martín Lasarte tak ustawił swoich piłkarzy, by ci starali się odcinać od podań byłego piłkarza Werderu i kryli go bardzo krótko. Dzięki temu Mesut miał na boisku bardzo mało miejsca i nie mógł grać tak jak lubi, mimo to i tak udało mu się posłać kilka dobrych podań do partnerów.
Ángel Di María
Były piłkarz Benfiki był we wczorajszym pojedynku naszym najlepszym ofensywnym graczem. Wyciągnął wnioski ze spotkania przeciwko Ajaxowi i nie uderzał na bramkę z każdej możliwej pozycji, aczkolwiek kilka razy mógł podać zamiast strzelać. Całe szczęście jednak, że w pięćdziesiątej pierwszej minucie uderzał, a nie podawał, dzięki czemu strzelił piękną bramkę.
Cristiano Ronaldo
Gdyby nie to, że dzięki sporemu szczęściu strzelił bramkę, można by napisać, że to kolejny fatalny występ Portugalczyka. Ten gol nieco poprawia jego wizerunek w tym spotkaniu, ale poza tym nie widać wielu pozytywów w jego występie. Jak zwykle mnóstwo bezsensownych i niecelnych strzałów i bezkarne zachowanie wobec rywali. Niestety, ale Cristiano powinien w tym meczu zobaczyć przynajmniej jedną żółtą kartkę. Piqué powiedział ostatnio, że "porównywanie Cristiano Ronaldo do Messiego to absurd" i po ostatnich meczach ciężko się z tym nie zgodzić.
Gonzalo Higuaín
Okazuje się, że gol strzelony Ajaxowi był tylko małym przebłyskiem. Argentyńczyk wciąż jest bez formy i wciąż marnuje stuprocentowe sytuacje. Wczoraj nie oddał żadnego strzału na bramkę, a pod koniec meczu zmarnował kapitalną okazję do strzelenia gola, tracąc piłkę. Na dodatek podobnie jak Ronaldo powinien zostać ukarany żółtą kartką, za ironiczne klaskanie arbitrowi po jego dobrej decyzji. Mourinho na razie wzbrania się przed posadzeniem go na ławce rezerwowych, ale jeśli El Pipita wciąż będzie prezentował taką formę to w końcu zacznie oglądać mecze w wygodnym fotelu.