/ blogadecima.blogspot.com

Niechlubny rekord

Nigdy nie czekaliśmy tak długo na pierwszego gola w <i>La Liga</i>

Królewscy zdążyli pobić w tym sezonie już jeden rekord, niestety nie przynosi on drużynie chwały. Aż 138 minut (90 w meczu z Mallorcą i 48 z Osasuną) musieliśmy czekać na pierwsze trafienie w rozgrywkach ligowych, co jest najgorszym wynikiem w historii. Dotychczasowy rekord, 125 minut, został ustanowiony w sezonie 1934/35.

Carvalho, zaskakujący spadkobierca Raúla

Na początku drugiej odsłony sobotniego meczu jedyną bramkę Osasunie wbił Ricardo Carvalho, finalizując kontratak. Portugalczyk został pierwszym strzelcem gola w sezonie 2010/11, dołączając do grona takich zawodników, jak Raúl, Ronaldo i Van Nistelrooy, którzy w poprzednich latach rozpoczynali ligowe strzelanie.

Wygrana 1:0 po trafieniu środkowego obrońcy

Kolejne niecodzienne osiągnięcie dotyczy końcowego wyniku oraz zdobywcy bramki. Trzeba cofnąć się do pierwszej kolejki sezonu 1990/91, aby trafić na poprzednie ligowe starcie, które Blancos wygrali 1:0 po golu stopera. Wówczas autorem jedynego trafienia był Sanchís, a Królewscy pokonali Castellón.