Jak radzą sobie Ajax, Milan i Auxerre?

Podsumowanie meczów grupowych rywali

Już w środę na Santiago Bernabéu zawita Liga Mistrzów. Rywalem podopiecznych Jose Mourinho będzie AFC Ajax. Jak dotąd piłkarze holenderskiego klubu spisują się bardzo dobrze. W ubiegłym tygodniu rozbili 5:0 na własnym stadionie De Graafschap, teraz dwoma bramkami pokonali Willem II Tilburg.

Obie bramki dla zespołu z Amsterdamu zdobył Luis Suárez, obie z rzutów karnych. Urugwajczyk okazał się pewnym egzekutorem w 34. i 54. minucie. Warto przypomnieć, że 23-letni napastnik nie zagra w środowym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek. Ajax po pięciu kolejkach z trzynastoma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli, zaraz za PSV.

AFC Ajax - Willem II Tilburg 2:0 (Suárez 34’ (k.) i 54’ (k.))

Sensacja w Serie A - naszpikowana gwiazdami drużyna Milanu przegrywa na wyjeździe z Ceseną. Od początku w zespole z Mediolanu zagrał Zlatan Ibrahimović. Szwed debiutu nie może jednak zaliczyć do udanych - w 87. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Kibice z San Siro nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Maszyna, która rozbiła w pierwszej kolejce Lecce, teraz została sprowadzona na ziemię przez innego beniaminka ligi.

AC Cesena - AC Milan 2:0 (Bogdani 31’, Giaccherini 44’)

Fatalna passa Auxerre trwa. Zespół z Ireneuszem Jeleniem w składzie po pięciu meczach zainkasował jedynie cztery oczka, nie wygrywając żadnego spotkania. Dziś piłkarze Jean Fernandeza zremisowali na własnym stadionie 1:1 z Caen, pechowo tracąc bramkę w ostatniej minucie. Po doskonałym roku nie widać już śladu, teraz zespół z Stade l'Abbé-Deschamps zamiast walczyć o mistrzostwo, będzie walczył o utrzymanie.

AJ Auxerre - SM Caen 1:1 (Pedretti 19’ - Arabi 90’)