Real - Espanyol 2:1

Real wygrał w 6. kolejce Primera División z Espanyolem Barcelona...

Real wygrał w 6. kolejce Primera División z Espanyolem Barcelona 2:1. Martwić mogła nieskuteczność w spotkaniu z Katalończykami. W pierwszej połowie przewaga Królewskich momentami była miażdżąca (posiadanie piłki: 68%-32% dla Realu), a mimo wszystko nie potrafili jej wykorzystać. Zaskoczyć Lemmensa probowali Beckham i Zidane. Do pierwszej połowy ta sztuka się jednak nie udała. Na szczęście coś "drgnęło" po przerwie, czego efektem gol Ronaldo. Pięknie zagranie Raula z prawej strony boiska, a Ronaldo tylko przykłada nogę i umieszcza futbolówkę w siatce. Niedługo potem gola strzela też sam Raul, ale sędzia nie uznał bramki. Napastnik dodatkowo ujrzał kartkę za protesty. W 67. minucie karnego nie wykorzystał Figo. Po raz kolejny Roberto Carlos wywalczył ten stały fragment gry, ale wydaje się, że to nie Portgulaczyk powinien wykonywać "jedenastki". Gra się zaostrzyła, a sędzia nie podyktował karnego dla gości, z czym pogodzić nie mógł się Javier Clemente, szkoleniowiec Espanyolu. Arbiter mało nie wyrzucił trenera na trybuny, ale poprzestał na żółtej kartce. Niedługo potem drugiego gola dołożył Ronaldo. Brazylijczyk uzyskał go jednak ze spalonego, czego sędzia liniowy nie zauważył. Kapitalnym podaniem popisał się Zidane, a Ronnie rzadko wykorzystuje głowę do strzału, ta tym razem się przydała. Całe szczęście, bo w 90. minucie gola kontaktowego uzyskał Alex, jednak za mało było czasu, by wyrównać stan meczu. Chwilę wcześniej za drugą kartkę z boiska zszedł Kameruńczyk Wome. Happy end w Madrycie, 2:1 i trzy punkty przypisane Blancos. Wbrew pozorom nie bylo o to łatwo. Tradycji stało się za dość: Clemente w Madrycie jeszcze nie zwyciężył, Espanyol wciąż bez zwycięstwa w lidze, a Real w każdym dotychczasowym meczu ligowym stracił przynajmniej jednego gola...
Krótkie sprawozdanie Czarnego i relację minuta po minucie możecie obejrzeć klikając w poniższy link.