Hiszpania w finale Euro U-19

Fantastyczne spotkanie w wykonaniu Canalesa

Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii awansowała do finału Euro U-19. W półfinale podopieczni Luisa Milli ograli 3:1 Anglię. Na listę strzelców wpisali się Daniel Pacheco, Keko, Sergio Canales oraz John Bostock. Jak dotąd gracze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali wszystkie spotkania turnieju, po drodze rozprawiając się z Chorwacją (2:1), Portugalią (2:1) i Włochami (3:0).

Hiszpanie zaczęli spotkanie z wysokiego C - w 12. minucie futbolówkę w pole karne do Pacheco dograł Canales, a napastnik Liverpoolu pewnym strzałem w lewy róg nie dał szans golkiperowi rywali. W 34. minucie wynik na 2:0 podwyższył Keko, który wykorzystał ponowne świetne zagranie Canalesa.

Sto osiemdziesiąt sekund później gola kontaktowego strzelił Bostock. Anglik popisał się ładnym uderzeniem z woleja. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach było więc 2:1 dla Hiszpanii.

Wynik spotkania w 56. minucie ustalił niesamowicie aktywny Canales - pomocnik Realu Madryt w sytuacji sam na sam uderzył obok bezradnego Ruddego. La Furia Roja w finale zmierzy się z Francją, która w drugim półfinale pokonała 2:1 Chorwację.

Hiszpania - Anglia 3:1