/ uefa.com

ME U-19: Włochy rozbite

Hiszpanie w półfinale zagrają z Anglią

Hiszpania - Włochy 3:0

W ostatnim meczu grupowym młodzi Hiszpanie, podopieczni byłego zawodnika Realu Madryt Luisa Milli, zdecydowanie pokonali reprezentację Włoch 3:0. Bramki zdobyli Rochina, Pacheco i Ezequiel.

Po wcześniejszych zwycięstwach nad Chorwacją i Portugalią młoda La Furia Roja była pewna awansu do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie. Luis Milla dokonał więc aż sześciu zmian w składzie, aby podstawowi zawodnicy mogli odpocząć przed wtorkowym półfinałem z druga drużyną grupy A czyli reprezentacją Anglii. Roszady nie odbiły się jednak negatywnie na grze drużyny, która odniosła najwyższe zwycięstwo w turnieju.

Hiszpanie szybko przejęli inicjatywę, przede wszystkim dzięki szybkim podaniom i dopracowanemu przemieszczaniu się po boisku. Pierwszą bramkę zdobył Rúben Rochina po błędzie włoskich obrońców. Drugą w meczu, a swoją trzecią w turnieju, zdobył sześć minut później Dani Pacheco. Znów zawiedli włoscy defensorzy, niecelnie podając piłkę, którą przechwycił zawodnik Liverpoolu.

Wynik spotkania ustalił rezerwowy Ezequiel, którego faulował w polu karnym Crescenzi. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość podwyższając rezultat na 3:0.

We wtorek półfinałowe spotkanie z Anglią. W drugim półfinale Francja zagra z Chorwacją, która rozbiła w ostatnim meczu "hiszpańskiej" grupy Portugalię 5:0.

Hiszpania: Aitor; Hugo Mallo, Marc Bartra, Ramiro, Planas; Koke (Pulido, 65’), Thiago (Oriol, 46’); Keko, Muniain, Dani Pacheco (Ezequiel, 46’); Rochina.

Włochy: Colombi; Brosco, Adamo (Malamo, 25’), Caldirola, Crescenzi; Sala (Dumitru, 46’), Soriano, Tremolada (Galano, 46’), Taddei; Borini y Destro.

Bramki: 1-0, 16. minuta: Rochina. 2-0, 22. minuta: Dani Pacheco. 3-0, 56. minuta: Ezequiel (karny)

Sędzia: Wladislaw Bezborodow (Rosja).
Kartki: Pulido, Adamo, Colombi, Destro, Taddei.
Stadion: Stade du Hazé (Flers), 2800 widzów.