/ uefa.com

ME U-19: Hiszpanie pokonali Chorwatów

Udany debiut nadziei hiszpańskiej piłki

Chorwacja - Hiszpania 1:2

W niedzielę rozpoczęły się rozgrywane na francuskich boiskach Mistrzostwa Europy do lat 19. Bierze w nich udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A grają Austria, Anglia, Francja i Holandia. W grupie B występują Chorwacja, Hiszpania, Włochy i Portugalia.

W kadrze młodszych kolegów Mistrzów Świata z RPA występuje dóch zawodników Realu Madryt - zakupiony kilka miesięcy temu Sergio Canales oraz Rodrigo, zawodnik kategorii młodzieżowych klubu.

W pierwszym spotkaniu grupowym Hiszpanie zmierzyli się z reprezentacją Chorwacji. Podopieczni Luisa Milli, byłego zawodnika Barcelony, Realu Madryt (165 występów w latach 1990-1997), chociaż mieli przewagę w posiadaniu piłki i pierwsi stworzyli groźną sytuację - podanie Canalesa i strzał głową Rodrigo - przegrywali do przerwy 0:1 po celnym uderzeniu z dystansu Andrijaševicia w 42. minucie spotkania.

Druga połowa to powrót do gry młodych Hiszpanów. Sporo dobrego wniosła zmiana siedemnastoletniego Ikera Muniaina. Najpierw Alcántara wykorzystał podanie Planasa, a zwycięską bramkę Rodrigo dobijając piłkę odbitą przez chorwackiego bramkarza. Obaj piłkarze Realu Madryt zaprezentowali się całkiem dobrze. Canales był czołową postacią linii pomocy, Rodrigo starał się w ataku, strzelił zwycięskiego gola, choć powinien zachować się lepiej podczas dwóch groźnych kontr jego drużyny.

W drugim meczu grupowym Hiszpanie zmierzą się jutro z rówieśnikami z Portugalii. Transmisja od godziny 15.00 na podstawowym kanale Eurosportu.