Korea Północna 0-3 Wybrzeże Kości Słoniowej

Korea Płn. 0-3 Wybrzeże Kości Słoniowej
0-1 Yaya Touré 14'
0-2 Romaric 20'
0-3 Salomon Kalou 82'

Iworyjczycy pokonali przybyszów z komunistycznej Korei zwyciężając w ostatnim meczu grupy G 3:0. Obie drużyny pożegnały się z Mundialem, podobnie jak Mbombela Stadium w dźwięcznie brzmiącym Nelspruit.

Afrykanie potrzebowali zwycięstwa 9:0 oraz porażki Portugalii z Brazylią. Prawdopodobieństwo zaistnienia zarówno pierwszego, jak i drugiego wyniku było nikłe, a z biegiem czasu nikłość ta stawała się jeszcze bardziej krucha.

Drużyna Didiera Drogby i braci Touré zdecydowanie dominowała w pierwszej połowie, oddając 14 strzałów na bramkę Ri Myong-Guka, z czego 10 było celnych.

Wynik meczu otworzył Yaya Touré, ładnym strzałem z kilkunastu metrów wykorzystując dośrodkowanie Arthura Boki. Sześć minut później Romaric dobił piłkę głową po potężnym uderzeniu Didiera Drogby w poprzeczkę koreańskiej bramki.

W drugiej połowie Koreańczycy zwarli szeregi obawiając się pogromu. Jedynego gola tej części meczu zdobył gracz londyńskiej Chelsea, Salomon Kalou, wykorzystując kolejne dobre podanie Arthura Boki.

Korea Północna: Ri Myong-Guk - Ri Kwang-Chon, Cha Jong-Hyok, Pak Chol-Jin, Ri Jun-Il, Ji Yun-Nam - Mun In-Guk (67. Choe Kum-Chol) , An Yong-Hak, Pak Nam-Chol I - Hong Yong-Jo, Jong Tae-Se.

Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry - Arthur Boka, Kolo Toure, Emmanuel Eboue, Romaric (79. Seydou Doumbia) - Didier Zokora, Yaya Toure, Cheik Tiote - Gervinho (64. Aruna Dindane), Didier Drogba, Abdulkader Keita (64. Salomon Kalou).

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania)
Stadion: Mbombela Stadium, Nelspruit, widzów 34,763.