MŚ: Ta ostatnia minuta

Amerykanie rzutem na taśmę awansują do 1/8 finału

USA 1-0 Algieria
1-0 Landon Donovan 90'

Amerykanie znów, podobnie jak w meczu ze Słowenią, zdobyli prawidłową, lecz nieuznaną przez sędziego bramkę. Ponadto Dempsey trafił w słupek, a jeżeli piłka nie obijała ram algierskiej bramki lub sędzia nie przeszkadzał, to świetnie bronił Raïs M'Bohli.

Udało się dopiero w doliczonym czasie gry. Szybkie wyjście Amerykanów i akcję Altidore'a wykończył strzałem z kilku metrów Landon Donovan.

Wcześniej, w 68. minucie z trzech metrów głową uderzał Altidore, lecz trafił w bramkarza rywali. Niewiele później Clint Demsey w sytuacji sam na sam z algierskim bramkarzem najpierw trafił w słupek, a przy dobitce do pustej bramki spudłował.

Algieria najlepszą szansę miała w 6. minucie spotkania, gdy Djebbour trafił w poprzeczkę. Podopieczni Rabaha Saadane kończyli mecz w dziesięciu, po czerwonej kartce w ostatnich minutach gry dla Antara Yahii.

Drużyna Boba Bradleya dzięki zwycięstwu w ostatnich minutach i lepszemu bilansowi bramek wygrała grupę C afrykańskiego Mundialu. Drugie miejsce zajęła zwycięska w starciu ze Słoweńcami (1:0) Anglia.

USA: Tim Howard - Steven Cherundolo, Jay DeMerit, Jonathan Bornstein (80. DaMarcus Beasley), Carlos Bocanegra - Landon Donovan, Michael Bradley, Maurice Edu (64. Edson Buddle), Herculez Gomez (46. Benny Feilhaber) - Jozy Altidore, Clint Dempsey.

Algieria:Raïs M'Bohli - Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Anthar Yahia, Nadir Belhadj - Foued Kadir, Hassan Yebda, Mehdi Lacen, Karim Ziani (69. Adlane Guedioura) - Rafik Djebbour (66. Abdelkader Ghezzal), Karim Matmour (83. Rafik Saifi).