1:0, Fabiano, 18'
2:0, Fabiano, 50'
3:0, Elano, 62'
3:1, Drogba, 79'

Po remisie z Portugalią zawodników Wybrzeża Kości Słoniowej czekał bój z Brazylią. Wielu kibiców czekało na dobre widowisko, pełne bramek. Canarinhos potrzebowali bowiem zwycięstwa do awansu, zaś podopieczni Svena-Görana Erikssona do tego, by ciągle o grze w fazie pucharowej marzyć.

Mecz od początku układał się jednak pod dyktando Brazylijczyków - to oni utrzymywali się częściej przy piłce i stwarzali groźne sytuacje. W 18. minucie podanie Kaki wykorzystał Fabiano, który potężnym uderzeniem z ośmiu metrów nie dał szans golkiperowi Wybrzeża.

Drogba i spółka starali się zagrozić bramce Césara, jednak albo strzelali niecelnie, albo ten nie dawał się zaskoczyć. Podopieczni Dungi kontrolowali przebieg spotkania, spokojnie rozgrywali piłkę i starali się ukąsić rywala po raz drugi. Nie udało się, po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Canarinhos prowadzili „tylko” 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się dla Brazylijczyków jeszcze lepiej niż pierwsza - w 50. minucie w szesnastce zabawił się Fabiano, przerzucając piłkę nad trzema obrońcami, po czym uderzeniem z woleja zdobył kolejną bramkę. Na powtórkach widać jednak, że napastnik Sevilli pomagał sobie ręką, sędzia mimo to gola uznał.

Kilka minut później rywali dobił Elano, który dołożył nogę po kolejnym dobrym zagraniu Kaki. Po trzecim trafieniu zawodnikom z Afryki wyraźnie puściły nerwy. Mnożyły się faule, a poszkodowani byli przede wszystkim gracze Dungi. W 79. minucie gola honorowego dla Wybrzeża zdobył Drogba, wykorzystując dobre środkowanie Yayi Touré.

Na dwie minuty przed końcem z boiska wyleciał Kaká. Pomocnik Realu Madryt obejrzał drugą żółtą kartkę za odepchnięcie rywala. Wielu obserwatorów uważa jednak, że arbiter nie podjął słusznej decyzji. Mimo to Ricardo nie zagra w ostatnim grupowym spotkaniu z Portugalią.

Wynik nie uległ już zmianie i Brazylia cieszyła się z awansu do 1/8 finału.

Skrót spotkania

Brazylia: César; Maicon, Lúcio, Juan, Bastos; Gilberto Silva, Elano (Alves, 67’), Felipe Melo, Kaká, Robinho (Ramires, 90+3’); Fabiano

WKS: Barry; Demel, Kolo Touré, Zokora, Tiéné; Yaya Touré, Eboué (Romaric, 72’), Tioté, Dindane (Gervinho, 54’), Kalou (Keita, 68’), Drogba