Nowa Zelandia ukradła punkty Włochom

Włochy 1:1 Nowa Zelandia

0:1 Shane Smeltz 7’
1:1 Vincenzo Iaquinta 29’

Kolejna sensacja stała się faktem. Faworyzowani mistrzowie świata Włosi uciułali ledwie punkt w meczu z Nową Zelandią. Zaczęło się od mocnego ciosu wymierzonego w Azurrich. Już w 7. minucie spotkania Marchettiego pokonał Shane Smeltz. Jak pokazały powtórki, zawodnik All Whites najprawdopodobniej znajdował się na pozycji spalonej, ale było to praktycznie niezauważalne dla ludzkiego oka. Nie zmienia to faktu, że nie popisał się w tej sytuacji Fabio Cannavaro.

Włosi ruszyli z wściekłością, ale ich ospałe ataki nie robiły większego wrażenia ani na Kiwi, ani na kibicach. Groźny strzał oddał Riccardo Montolivo. Wtedy miała miejsce kolejna kontrowersyjna sytuacja. W polu karnym Nowozelandczyków padł Daniele de Rossi. Teoretycznie karny się należał, ale umiejętności aktorskie De Rossiego też nie były bez znaczenia. Z jedenastu metrów piłkę do siatki trafił Vincenzo Iaquinta. Wynik do przerwy: 1:1.

Po przerwie ciąg dalszy desperackich ataków Włochów. Marka Pestona niepokoili jeszcze Montolivo i Mauro Camoranesi, ale bramkarz Kiwi był dzisiaj świetnie dysponowany. Piłkarze z Oceanii nie pozostali dłużni. Futbolówka minimalnie minęła włoską bramkę po strzale 18-letniego Chrisa Wooda, który popisowo poradził sobie z Cannavaro. Wynik nie uległ już zmianie.

Obie ekipy dopisują sobie po jednym punkcie. Dla Włochów kolejny remis to upokorzenie, dla skazanych na pożarcie Nowozelandczyków – ogromny sukces.

Skrót spotkania

Włochy: Federico Marchetti – Georgio Cheillini, Fabio Cannavaro, Domenico Criscito, Gianluca Zambrotta – Riccardo Montolivo, Daniele de Rossi, Claudio Marchisio (Giampaolo Pazzini 61’), Simone Pepe (Mauro Camoranesi 46’) – Alberto Gilardino (Antonio Di Natale 46’), Vincenzo Iaquinta
Nowa Zelandia: Mark Peston – Ryan Nelsen, Tommy Smith, Winston Reid, Ivan Vicelich (Jeremy Christie 81’) – Simon Elliott, Tony Lochhead, Leo Bertos, Rory Fallon (Chris Wood 63’) – Sahen Smeltz, Chris Killen (Andy Barron 90’)